Mini domy nowy trend, który podbija Polskę

Mobilny dom jest coraz częściej uważany za alternatywne rozwiązanie jeśli chodzi o wakacje, przemieszczanie się i podróżowanie, ale też, jeśli chodzi o mobilny tryb życia.

Domy na kółkach. czyli mobilność w praktyce

Masowa produkcja nowoczesnych domów mobilnych stała się możliwa wraz z pojawieniem się przemysłu motoryzacyjnego pod koniec lat dwudziestych. Szereg firm aktywnie podjęło produkcję domów i przyczep. W latach 20. i 30. w Stanach Zjednoczonych dużym zainteresowaniem cieszył się kamperem. Co jest przyczyną rosnącej popularności i zainteresowania domami mobilnymi w dzisiejszych czasach?

Po pierwsze, ostatnie zmiany w gospodarce światowej sprawiły, że życie na kółkach stało się bardziej atrakcyjne ze względu na wzrost kosztów mieszkań. Po drugie, są osoby, które nie chcą poświęcać większości swojego czasu na pracę w tradycyjnym miejscu pracy. Po trzecie, wiele osób po prostu chce zrealizować swoje życiowe marzenie o możliwości podróżowania. Rezygnując ze stacjonarnych domów, śmiałkowie kupują przyczepy i ruszają w drogę. Przyczepa stacjonarna pozwala zobaczyć wiele pięknych miejsc podczas wakacji, zwłaszcza że wybór kampera nie ogranicza się do jednej opcji projektowej.

Mieszkanie w mobilnym domu może wydawać się przygodą, ale są pewne wyzwania, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, przenosząc się z mieszkania do przyczepy stacjonarnej. 

 • Życie w kamperze daje ci swobodę poruszania się w dowolnym kierunku. Nie ma potrzeby pozostawać w jednym miejscu. 
 • Życie w kamperze pozwala na poruszanie się po kraju przy minimalnym budżecie. Podróżowanie z przyczepą kempingową pozwoli ci zaoszczędzić tysiące złotych na biletach lotniczych i rezerwacjach hotelowych.
 • Co więcej, nie musisz martwić się o walizki z ubraniami i innymi niezbędnymi rzeczami, ponieważ wszystkie twoje rzeczy będą pod ręką. 
 • Mieszkając w przyczepie stacjonarnej, nie będziesz musiał płacić wysokich rachunków za media. 

Jeśli podróżujesz z całą rodziną, możesz potrzebować generatora benzyny do samochodu kempingowego. Z jego pomocą łatwiej jest zasilać różne urządzenia elektryczne. Generator benzynowy to kompaktowa mobilna elektrownia o mocy do 18 kW. Ponieważ posiadanie i mieszkanie w przyczepie stacjonarnej nie liczy się jako posiadanie domu, nie musisz płacić podatku od nieruchomości. Wymiary i przestrzeń życiowa są mniejsze w porównaniu z konwencjonalnym domem. Dlatego łatwo jest utrzymać go w czystości i samemu go wyczyścić. W ten sposób ponownie zaoszczędzisz pieniądze, a co najważniejsze czas i kłopoty.

Kontener mieszkalny: szybka realizacja mini domu

Alternatywą dla domu mobilnego jest kontener mieszkalny. Główną zaletą tej techniki jest mobilność już używanych obiektów. Taki pokój wygląda jak zestaw Lego, jest łatwy w montażu i demontażu. To optymalne rozwiązanie dla osób, które często przeprowadzają się lub prowadzą działalność wymagającą relokacji biura. Takie obiekty w pełni odpowiadają wszystkim aktualnym normom. Są niezawodne i energooszczędne. Przebywając w takim mieszkaniu zimą, zmniejszysz koszty ogrzewania, ponieważ budynek jest szczelny i utrzymuje ciepło wewnątrz. Wybierając budowę budynków modułowych, zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Budowa pod klucz obejmuje następujący zakres usług:

 • Wybór gotowego lub sporządzenie projektu prywatnego.
 • Fabryczny etap produkcji modułów.
 • Stworzenie lekkiego fundamentu.
 • Dostawa budynku do obiektu.
 • Roboty instalacyjne.
 • Instalacja dodatkowego wyposażenia.

W produkcji domów modułowych stosuje się nowatorskie podejście i autorskie metody. Wszystkie procesy są certyfikowane i zgodne z międzynarodowymi standardami. Dzięki temu twój dom jest bezpieczny i energooszczędny. Takie dom to następujące korzyści:

 • Długotrwała praca w domu – od 25 lat lub więcej.
 • Mobilność –budynki można wielokrotnie montować i demontować.
 • Szybki montaż – już w 2 godziny budynek jest gotowy do użytku.
 • Dostępność certyfikatów i licencji – jakość potwierdzają wyspecjalizowane urzędy.
 • Energooszczędność – moduły nastawione są na klimat Polski, są hermetycznie uszczelnione i izolowane.

Warto wiedzieć: te budynki powstają przy minimalnej ingerencji w środowisko naturalne. Wybierając taki dom, dbasz o środowisko. Produkcja modułów trwa od 5 do 10 dni, a montaż zajmuje tylko kilka godzin. Dodaj kilka dni na rozwój i realizację projektu i właściwie możesz cieszyć się własnym domem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here