fotolia.com, 119410544 | Autor: Photographee.eu

Nasze wymagania z roku na rok rosną odnośnie tego, by jak najwięcej elementów w łazience pochować. I tutaj pojawia się związania z tym zagwozdka, która stawia nam pytanie, czy wybrać do swojej łazienki miskę wc stojącą czy też wiszącą. Ta pierwsza to model tradycyjny, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Z czasem, w związku z nowymi technologiami i potrzebami powstał model wiszący, który skrywa to, co nam się nie podoba, w ścianie. Jakie są zalety i wady tych rozwiązań? Przyjrzyjmy się temu tematowi dokładniej i poznajmy meandry wyboru ceramiki łazienkowej.

Czy warto kupić miskę WC stojącą?

Miska WC stojąca ma swoją historię. I gdy należymy do osób, które cenią sobie uniwersalne rozwiązania, to taki model spełni nasze oczekiwania. Dzięki temu unikniemy montowania stelażu w ścianie, na którego musimy mieć dodatkowe miejsce – co często uniemożliwia nam montaż miski wiszącej. A jest to również kosztowne. Dodatkowo nie zawsze posiadamy w łazience regularne ściany, a to jest niezbędne by skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. Warto też wiedzieć jak wygląda ich umiejscowienie.

Miski WC stojące są przykręcane do podłogi za pomocą śrub, dzięki temu ich montaż jest łatwy i sam sedes niezwykle stabilny. Ze względu na zbiornik odpowiedzialny za spłukiwanie wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje sedesów: górnopłuki (z wysoko zawieszonym zbiornikiem), dolnopłuki (ze zbiornikiem nad miską) oraz kompakty. Ten ostatni cieszy się dużą popularnością, gdyż zbiornik spłukujący umiejscowiony jest bezpośrednio na misce, co sprawdzi się również w małej łazience. Stojące miski WC możemy kupić już od nieco ponad 100 zł, aż do tych niezwykle kunsztownych za kilka tysięcy złotych. Bez względu na to, na którą miskę się zdecydujemy pamiętajmy o tym, aby wybrać spłuczkę, która pozwala uruchomić dwa różne strumienie wody, co pozwala nam kontrolować rachunki za wodę i zadbać o ekonomię.

Czy warto kupić miskę WC wiszącą?

Miska, która jest podwieszana na pewno skradnie serca pań domowych, co kochają porządek i cenią wszystko, co poprawia komfort sprzątania. A taki model wiszący, dzięki przymocowaniu do ściany gwarantuje nam to, że sprawnym ruchem wymieciemy pod nim wszelkie kurze. Koniec z czyszczeniem załamań występujących w modelach stojących. Witajcie modele wiszące!

Sięgając odrobinę wstecz to miski podwieszane pojawiły się, gdy poczuliśmy potrzebę posiadania nowoczesnych oraz minimalistycznych projektów. Zapragnęliśmy, aby nasza łazienka była jeszcze bardziej estetyczna. Teraz te modele są wysoce eleganckie i pozwalają ukryć stelaż i zbiornik spłukujący, co w efekcie optycznie powiększa przestrzeń naszej łazienki. Te rozwiązania są droższe, gdyż tutaj do wydatków musimy doliczyć cenę specjalnego stelaża, który trzyma cały sedes. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego miska WC jest wykonana. Ten element jest silnie podatny na uszkodzenia oraz zarysowania. Kupmy więc produkt, którego ceramika jest pokryta szkliwem, która zabezpieczy zewnętrzną powierzchnię doskonale. W kwestii koloru tutaj mamy zazwyczaj do wyboru różne odcienie standardowej bieli. Niech będzie on spójny z barwą pozostałej armatury łazienkowej, co wpłynie na przemyślany projekt wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here