Mleko modyfikowane Enfamil – czy jest odpowiednie dla maluszka?

0
1161

Wybór mleka modyfikowanego dostępnego na rynku jest szeroki. Każda mama powinna dobrać mleko pod względem potrzeb swojego dziecka, jego wieku czy problemów zdrowotnych. Przy zakupie należy zwracać uwagę na jakość produktu oraz na jego wartości odżywcze. Warto wybierać mleko wysokiej jakości, które będzie akceptowane przez każdego maluszka.

Jaka marka mleka jest godna polecenia?

Mleko modyfikowane jest dedykowane dla dzieci, które nie mogą być karmione piersią. Dla maluszków poniżej 6 miesiąca życia mleko modyfikowane stanowi jedyne źródło pokarmu, aż do momentu rozpoczęcia rozszerzania diety. Produktem klasy premium jest Enfamil, produkowany w Holandii przez firmę posiadającą ogromne doświadczenie w żywieniu dzieci. Mleko to posiada najnowszą i najbardziej zaawansowaną formułę na rynku, dlatego też jest dobrze przyswajalne i zapewnia optymalną ilość składników odżywczych, dopasowanych do wieku czy specjalnych potrzeb żywieniowych niemowląt. Warto wprowadzać wybrane mleko modyfikowane do diety dziecka, jednocześnie sprawdzając jego reakcję na podawany pokarm.

Jakie mleko modyfikowane wybrać?

Firma  cały czas dba o najwyższą jakość oferowanych produktów. W składzie mleka można znaleźć niezbędne składnik odżywcze, które są dopasowane do wieku dziecka. Na rynku jest bowiem kilka typów mleka modyfikowanego – standardowo są to mieszanki dedykowane dla dzieci od urodzenia do ukończenia 6 miesiąca życia, po 6 miesiącu oraz po 12 miesiącu życia.  w swojej ofercie ma również mleko dedykowane dla dzieci po 2 roku życia. Dla specjalnych potrzeb niemowląt i dzieci w sprzedaży znajduje się mleko stosowane przy problemach trawiennych, ulewaniu czy nietolerancji laktozy. Mleko Enfamil o specjalnym zastosowaniu powinno być ono dobrane w porozumieniu z pediatrą.

Niepowtarzalny skład mleka

Skład mleka marki Enfamil jest niepowtarzalny i warto podkreślić, że nie ma drugiego takiego produktu na rynku. Jako jedyne mleko posada MFGM, czyli strukturę wchodzącą w skład mleka matki. Stymuluje ona prawidłowy rozwój układu nerwowego oraz funkcji poznawczych. MFGM wspiera ponadto naturalną odporność dziecka, wspierając je w walce z bakteriami czy wirusami. Mleko zawiera również cenny kwas Omega 3 – DHA, wspierający prawidłowy rozwój narządu wzroku dziecka. Mleko  zostało wzbogacone cennymi witaminami – A, D czy C, które wspierają układ immunologiczny, zapewniają prawidłowy wzrost dziecka i wspomagają rozwój kości. Mleko przechodzi staranne kontrole jakości, które zapewniają wyjątkową jakość produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here