Mocowanie peruki na taśmach

0
2210

Producenci wyrobów dedykowanych osobom łysiejącym oferują obecnie ogrom różnorodnych peruk i systemów uzupełnień, które prezentują się bardzo naturalnie i doskonale maskują wszelkie niedoskonałości. Dzięki specjalnym mocowaniom możemy zapomnieć o ryzyku zsunięcia się czy przekręcenia fryzury. Peruki mogą być przytwierdzone do głowy na różne sposoby. Wśród dostępnych wariantów szczególnie dużą popularnością cieszą się taśmy. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Sprawdź!

Mocowanie na taśmach – dla kogo?

Włosy mocowane na taśmach cieszą się uznaniem osób aktywnych, które chcą czuć się pewnie i swobodnie niezależnie od okoliczności. Mocowane na taśmie włosy mogą towarzyszyć nam podczas biegania czy na basenie. Co ważne, nie musimy odklejać ich z głowy przed wejściem pod prysznic czy położeniem się do łóżka. Mając na głowie uzupełnienie mocowane na taśmach, możemy zapomnieć o wszelkich niedogodnościach związanych z noszeniem peruki.

Przed nałożeniem włosów

Specjalne taśmy łączące perukę ze skalpem powinny być wymieniane za każdym razem, kiedy zdejmujemy i ponownie nakładamy włosy (częstotliwość tego zabiegu zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji). Ważnym etapem zakładania włosów jest dokładne oczyszczenie skóry głowy. W tym celu należy nanieść specjalny preparat do czyszczenia na gazik, a następnie przetrzeć nim miejsce styku taśmy ze skóry. Jeśli pominiemy ten etap, taśma znacząco straci na przyczepności, co może skutkować przesuwaniem się włosów.

Posiadaczom systemów i peruk tkanych na bazie siatkowej o mniejszej powierzchni przywierającej poleca się wybieranie mocniejszych taśm. Inne systemy można bezpiecznie mocować na taśmach o nieco mniejszej lepkości.

Ściąganie taśm

Aby mocno klejąca taśma nie zniszczyła bazy, podczas ściągania uzupełnienia należy postępować bardzo ostrożnie. Pamiętaj o tym, aby ściągać taśmę zawsze razem z bazą (podstawa nie może odkleić się od taśmy). Baza nie rozerwie się, jeśli zdejmowanie peruki zaczniemy od odklejenia paznokciem tyłu uzupełnienia, a następnie delikatnie i powoli odkleimy pozostałą część.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat peruk zobacz również https://peruka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here