Modne okulary korekcyjne damskie – jak wybrać

Zakup okularów nie jest prostym zadaniem ze względu na konieczność dopasowania ich do kształtu twarzy oraz własnych preferencji. W tym tekście opowiemy Ci o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów korekcyjnych. Czytaj dalej.

Co jest ważne?

Dobór oprawek powinien odbywać się na kilku płaszczyznach, które uwzględniają ważne czynniki takie jak: kształt twarzy, kolor oczu, koloru włosów, odcień okularów. Jeśli weźmiesz to wszystko pod uwagę, masz duże szanse na dobranie rozwiązania, które będzie do Ciebie idealnie pasować. Poniżej znajdziesz informacje o tym, jakie oprawki pasują do konkretnego kształtu twarzy.

  •         Twarz owalna – modne oprawki korekcyjne damskie dla tego typu twarzy mogą być zarówno kwadratowe, prostokątne, jak i owalne. Wszystko dzięki linii policzków, która zwęża się ku dołowi, węższemu podbródkowi oraz temu, że najszersza część twarzy znajduje się bezpośrednio przy kościach policzkowych.
  •         Twarz kwadratowa – co do zasady ten typ twarzy potrzebuje wysmuklenia. Najlepiej sprawdzają się w takiej sytuacji okulary typu „pilotki” oraz takie, które mają okrągły lub owalny kształt. Dzięki nim zachowasz odpowiednią proporcję twarzy.
  •         Twarz prostokątna – w takim przypadku najważniejsze jest skrócenie twarzy. Możesz to zrobić poprzez zastosowanie oprawek o kształcie kocich oczu, owalnych lub szerokich prostokątnych. Możliwości jest naprawdę wiele i z całą pewnością znajdziesz swoje modne okulary korekcyjne damskie.
  •         Twarz trójkątna – osoby z takimi twarzami powinny skupić się na optycznym zwężeniu okolic skroni oraz odwróceniu uwagi od ostro zakończonego podbródka. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim okulary zaokrąglone lub takie przypominające swoim kształtem motyla.
  •         Twarz okrągła – bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, że posiadacze twarzy w takim kształcie najlepiej wyglądają w kwadratowych oraz prostokątnych oprawkach. Dzięki nim możliwe jest uzyskać efekt optycznego wydłużenia oraz wyszczuplenia.

Zwróć uwagę na rozmiar oprawek

Oprawki metalowe damskie muszą być dobrane również odpowiednio pod kątem rozmiaru. Podczas mierzenia interesującego Cię rozwiązania zwróć więc uwagę, czy nic Cię nie uwiera. Zauszniki nie mogą cisnąć, a noski kłuć. Pamiętaj, że oprawki mają z założenia służyć Ci przez dłuższy czas, dlatego ich prawidłowe dobranie jest kluczowe dla Twojego komfortu. Poświęć chwilę na przymierzenie co najmniej kilku par, by wybrać te, która najbardziej Ci odpowiadają. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here