Modny dom

Nawet pięknie udekorowane wnętrze, po pewnym czasie powszednieje i zaczyna wydawać się ładne, ale zbyt opatrzone.

Kiedy pojawia się tego typu problem mamy do wyboru poszukać dobre biuro projektowania wnętrz, które pomoże nam zaaranżować przestrzeń na nowo, albo samodzielnie stawić czoło wyzwaniu i znaleźć ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. To drugie rozwiązanie jest dobre zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy niewielkimi środkami finansowymi. Bardzo dobrze w takim przypadku jest wykorzystać poduszki dekoracyjne. Istnieje kilka ciekawych sposobów na to, by w atrakcyjny sposób wykorzystać poduszki we wnętrzach, o czym opowiemy w tym artykule.

Różne poduszki dekoracyjne – różne efekty

Poduszki dekoracyjne mogą zmienić wygląd wnętrza i to w bardzo znaczący sposób. Wystarczy wiedzieć jak je dobrać, czy gdzie ułożyć. To dzięki niewielkiemu nakładowi pracy możliwe jest, by odmienić wygląd wnętrza.

Wybierając konkretny rodzaj i wzór poduszki dekoracyjnej możliwe jest wprowadzenie pożądanego klimatu we wnętrzu. Dzięki odpowiednio dobranej poduszce pokój wyglądać będzie bardzo estetycznie, przytulnie, a co najważniejsze – świeżo i naturalnie. Duży wybór, zarówno ze względu na wielkość, kolor, czy kształt, dają olbrzymie możliwości aranżacyjne.

Poduszki dekoracyjne – podstawowe walory

Na temat zastosowania poduszek dekoracyjnych można snuć długie i ciekawe opowieści. Możemy wykorzystać je na naprawdę bardzo wiele sposobów. Jednak najważniejsze walory, o których warto wspomnieć to:

  • Ożywienie wnętrza – przełamanie nudnej aranżacji wnętrza
  • Dopełnienie aranżacji i konkretnego stylu wnętrzarskiego
  • Wprowadzenie odpowiedniego klimatu

Gdzie zastosować poduszki?

Poduszki w tradycyjnej roli

Najczęściej wybieranym miejscem, w którym pięknie prezentują się poduszki dekoracyjne jest salon oraz sypialnia. Nie bez przyczyny swoje miejsce znajdują one właśnie w tych pomieszczeniach, w których pragniemy jak największej przytulności i intymności. To jednak nie jedyne wnętrza, w których sprawdzają się tego rodzaju dekoracje. Inne, popularne, to chociażby jadalnia, w której najczęściej poduszki lądują na krzesłach, dla wprowadzenia komfortu podczas spożywania posiłków. W przypadku sypialni, poduszki najczęściej lądują na łóżku, na którym nie tylko pięknie się prezentują, ale i dodają komfortu. Podobnie jest i w przypadku salonu, w którym możemy poduszkami dekoracyjnymi ozdobić kanapę, czy ulubiony fotel. Coraz częściej jednak w salonach poduszki wykorzystuje się jako wygodne siedziska. Jeśli zdecydujecie się na taką poduszkę, będzie ona nie tylko ciekawym aranżacyjnym rozwiązaniem, ale i bardzo funkcjonalnym.

Poduszki na taras

Poza dość tradycyjnym wykorzystaniem poduszek, możemy również pokusić się o wykorzystanie ich na tarasie. Także i w tym przypadku poduszki będą piękną ozdobą, która dodatkowo doda temu miejscu funkcjonalności. Aby tego typu dekoracja mogła spełnić się w swojej roli, konieczny jest wybór poduszek wykonanych z trwalszych materiałów, wówczas świetnie sprawdzą się one w roli zewnętrznych siedzisk. Pamiętać jednak należy, aby schować poduszki na zimę oraz zabezpieczyć je przed deszczem.

Photo by Sabri Tuzcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here