Mimo że moda na rozmaite wzory, efekty i kolory wciąż się zmienia, efektowne paznokcie to już stały element wyglądu nowoczesnej i zadbanej kobiety. Latem modne są m.in. pastele i motywy florystyczne, ale warto znać też kilka trików na różne efekty. Furorę robi między innymi efekt szkła na paznokciach. Poniżej podpowiadamy, jak można go uzyskać.

Efekt szkła na paznokciach, tzw. glass nails czy shattered glass, podbija świat manicure’u. Mimo że wygląda skomplikowanie, można go łatwo wykonać samodzielnie – wystarczy zaopatrzyć się w kolorowe folie lub gotowe naklejki. Dzięki nim można odnieść wrażenie, że do paznokci przyklejono lśniące drobinki pękniętego szkła.

W zależności od kąta padania i rozkładu światła, paznokcie z efektem szkła mienią się innymi odcieniami – raz subtelnie, innym razem odważniej. Zawsze jednak taki manicure robi duże wrażenie! To jeden z obecnie najmodniejszych efektów i pięknie rozświetla dłonie, a zatem warto wiedzieć, jak wykonać go samodzielnie.

Czego potrzebujesz, aby uzyskać efekt szkła na paznokciach?

Niezwykle ciekawą, a nawet intrygującą ozdobą paznokci jest efekt szkła. Można wybrać się do salonu kosmetycznego albo wykonać go samodzielnie – jest naprawdę prosty do uzyskania. Trzeba się jedynie zaopatrzyć w folię holograficzną albo naklejki z pociętej folii. Warto wiedzieć, że nieco droższe folie będą też bardziej elastyczne. To mimo wszystko niewielki wydatek, a zatem można poświęcić trochę czasu na ćwiczenia, aż dojdzie się do wprawy. Poza folią potrzebny jest lakier bazowy w wybranym kolorze, lampa UV do utrwalania oraz dobrej jakości utwardzacz typu top coat.

Jak wykonać szklane paznokcie?

Efekt szkła najlepiej prezentuje się na ciemnych paznokciach, dlatego też polecamy wybrać lakier o intensywnej barwie. Szare czy grafitowe paznokcie mieniące się różnymi kolorami robią wrażenie! Na jasnym tle uzyskamy zaś delikatny efekt, jedynie subtelnie połyskujący. Mleczna baza będzie wtedy najlepszym wyborem.

Po nałożeniu bazy należy utwardzić ją w lampie i zaczekać, aż wyschnie, a następnie nałożyć wybrany kolor, a po chwili top coat i ponownie utwardzić. Teraz czas na meritum – należy jedynie wyciąć różnej wielkości elementy z folii lub wykorzystać naklejki. Drugi sposób jest jeszcze szybszy i prostszy!

Do ich nakładania na paznokcie warto użyć wykałaczki lub pęsety, co znacznie usprawnia tę czynność. Naklejkę trzeba wtopić w lakier, dopóki jeszcze nie wysechł, a jej końcówki lekko docisnąć. Należy jeszcze raz pociągnąć całość top coatem i utwardzić, aby mieć pewność, że utrwalimy pożądany efekt, a folia nie odpryśnie już po chwili. Na koniec zaś zwykle stosuje się cleaner, aby odtłuścić paznokcie i podziwiać efekt szkła w całej okazałości.

Doskonały efekt można też uzyskać, stosując folię transferową oraz klej. Wybraną płytkę paznokcia należy pokryć klejem do foli transferowej, a następnie wkleić w nią folię transferową, lekko ją dociskając. Po chwili odrywamy folię i podziwiamy pozostały na płytce efekt – pozostaje już tylko pokryć całość topem.

Pielęgnacja – podstawa każdego zabiegu

Najmodniejszy efekt nie będzie prezentował się zgodnie z naszymi oczekiwaniami na zaniedbanych paznokciach. Nie wystarczy ich perfekcyjnie pomalować, ale należy o nie regularnie dbać – pielęgnacja dłoni powinna stać się codziennym rytuałem. A zatem, zanim zaczniesz próbować uzyskać efekt szkła, zadbaj o odpowiednią pielęgnację dłoni i paznokci. Przygotowanie ich do zabiegu to podstawa.

Drewnianym patyczkiem, delikatnie, należy odsunąć skórki. Ułatwi nam to użycie olejku, które je odpowiednio nawilży. Ponadto warto także wykonać odtłuszczanie płytki przed nałożeniem lakieru bazowego. Jeśli mamy nałożoną hybrydę, warto pamiętać, aby jej nie zdzierać – warto użyć wacika nasączonego acetonem. Jeśli wymagają wyrównania, używaj do ich piłowania paznokcie papierowego lub szklanego pilniczka, gdyż jest znacznie bardziej delikatny. Polecamy też raz w tygodniu wykonać drobnoziarnisty peeling dłoni, aby pozbyć się starego naskórka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here