Jeśli jesteś w tym miejscu to najprawdopodobniej nie zastanawiasz się już czy skorzystać z usług fachowców, którzy za Ciebie zamontują ogrodzenie czy zrobić je samemu. Oczywiście obie sytuacje mają swoje zalety i wady, ale dziś porozmawiamy o tym drugim wyborze. Niewątpliwie wymaga on od nas trochę więcej zaangażowania i czasu, ale może się opłacić. W tym artykule znajdziesz kilka porad w jaki sposób zabrać się za własnoręczne montowanie ogrodzenia oraz znajdziesz niezbędne odnośniki, które pomogą Ci w realizacji tego przedsięwzięcia. Artykuł  ten został przygotowany we współpracy z firmą Betafach Montaż Ogrodzeń https://montazogrodzenia.com/, która udziela wielu cennych porad związanych z odpowiednim montażem ogrodzenia.

Czy montaż ogrodzenia panelowego jest trudny?

Zastanawiając się nad tym chwilę, podobnie jak w przypadku wielu innych pytań można by odpowiedzieć: tak i nie. Jest trudny jeżeli jesteś kompletnie zielony z tematów związanych z majsterkowaniem oraz różnymi bieżącymi naprawami, których wymaga Twój dom, jeśli będziesz starał się zrobić wszystko samodzielnie, bez pomocy innych osób czy internetu, jeśli nie masz na to czasu czy w końcu jeśli nie masz narzędzi potrzebnych do podstawowych prac ogrodowych, jeśli teren jest trudny do montażu np. mocno spadzisty, z dodatkowymi przeszkodami chociażby w postaci korzeni. Z drugiej strony większość osób nie spełnia wyżej wymienionych kryteriów już w momencie myślenia o możliwości samodzielnego montażu, dlatego są spore szanse, że sobie poradzisz.

Czego będę potrzebował?

Materiałem do montażu ogrodzenia zajmiemy się poniżej. Tutaj postaramy się wymienić kilka narzędzi, które będą bardzo przydatne w trakcie samego montażu. Zastanów się czy posiadasz: młotek, sznurek – przynajmniej długości  najdłuższego boku Twojego ogrodzenia, łopatę bądź szpadel, opcjonalnie wiertnicę, która przyspieszyłaby cały proces kopania dziur, betoniarkę, wąż ogrodowy, taczki, wiaderka, poziomicę, wiertarkę, ołówek, deskę drewnianą, metalowe pręty lub coś innego do zaznaczenia wierzchołków ogrodzenia i przywiązania sznurka oraz sporadycznie dodatkową osobę do pomocy.

Jak wybrać odpowiedni materiał?

Nad tym tematem można by się rozwodzić naprawdę długo. Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz preferencji, a później od znajomości rynku. Pierwsze pytanie, które powinieneś sobie zadać to to po co montujesz ogrodzenie i na czym Ci tak naprawdę zależy. Brzmi głupio? Nie do końca. Ludzie montują ogrodzenia z różnych względów – część chce chronić swoje podwórko bądź uprawy przed dzikimi zwierzętami, część myśli o stworzeniu czegoś w rodzaju patio, inni potrzebują tymczasowego ogrodzenia, które  w niedługim czasie i tak zmienią, a jeszcze inni potrzebują dobrze wyglądającego, solidnego ogrodzenia służącego przez długie lata. Odpowiedź na to pytanie niejako powinna Ci pomóc odpowiedzieć na kolejne pytanie: czego potrzebujesz i czego oczekujesz od swojego ogrodzenia. Najprawdopodobniej jeśli stwierdzisz, że ogrodzenie ma być tylko chwilowe, w dodatku ma chronić Twoje uprawy i jest raczej w mało ruchliwym miejscu, nie będzie Ci zależało na wysokiej jakości i estetyce. Wtedy pewnie poszukasz jednej z tańszych opcji.Jeśli to będzie ogrodzenie Twojego domu, które chciałbyś mieć przez następne 20 lat warto rozejrzeć się za materiałem lepszej jakości.

Ceny ogrodzenia panelowego?

Nieraz już pewnie słyszałeś, że cena to nie wszystko. Na pewno nie, ale nie ukrywajmy, że każdy z nas nie lubi przepłacać. Podstawowa rzecz o której warto pamiętać w trakcie porównywania ofert to to czy porównujemy te same produkty! Jeśli tak, wybór jest prosty: zdecyduj się na tańszą wersję. Niestety w praktyce trzeba znać się na jakimś produkcie albo po prostu być bardzo uważnym, bo często diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku wyboru materiału do montażu ogrodzenia jest podobnie. Zwracaj uwagę na to jakiej grubości są słupki ogrodzeniowe, panel ogrodzeniowy, jakiej wielkości są oczka panela, jak długi jest okres gwarancyjny na materiał, jaki jest czas dostawy, ile kosztuje dostawa – zwracaj uwagę na wszystko.Nie sposób kupić tani materiał, który rozleci się pierwszej zimy, a w dodatku nie będzie gdzie go oddać na reklamację, bo został kupiony od firmy, która już nie istnieje.

Instrukcja montażu ogrodzenia panelowego.

Ciężko byłoby poruszyć w tym artykule wszystkie ważne kwestie związane z procesem montażu panela, począwszy od decyzji o wyborze akurat tego ogrodzenia, aż do zamontowania paneli jako ostatniego etapu montażu ogrodzenia, dlatego odsyłamy Cię do najobszerniejszej i najlepszej instrukcji montażu ogrodzenia panelowego z podmurówką. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje, krok po kroku, od A do Z związane z samodzielnym montażem. Co więcej, sprawdzisz również ile kosztuje ten sam materiał w 5 krakowskich firmach sprzedających te same elementy niezbędne do montażu. Życzymy powodzenia w montażu Twojego ogrodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here