Monterio Tempranillo

Monterio Tempranillo, wywodzące się z hiszpańskiej winiarni Bodegas Victorianas, to wino o bardzo spokojnym charakterze. Jego walory smakowe sprawiają, że cieszy się ono niezwykle dużą popularnością wśród miłośników tych szlachetnych trunków.

Monterio Tempranillo, wywodzące się z hiszpańskiej winiarni Bodegas Victorianas, to wino o bardzo spokojnym charakterze. Jego walory smakowe sprawiają, że cieszy się ono niezwykle dużą popularnością wśród miłośników tych szlachetnych trunków. Nic dziwnego, że tak często Monterio Tempranillo towarzyszy naszym codziennym posiłkom, stanowiąc ich doskonałe dopełnienie.

Tempranillo – duma Hiszpanii

Tempranillo to bezsprzecznie najważniejsza czerwona odmiana winorośli w Hiszpanii. Do dnia dzisiejszego, nie udało się jednoznacznie określić jej pochodzenia. W tych poszukiwaniach, dużą wagę przykłada się jednak do wieloletniej wymiany wiedzy i doświadczeń na temat uprawy winorośli, pomiędzy hiszpańskimi mnichami, a cystersami, wywodzącymi się z Francji.

Nazwa Tempranillo, pochodzi od zdrobnienia słowa ‘temprano’, które w języku hiszpańskim oznacza ‘wczesny’. Szczep ten dojrzewa bowiem przed wszystkimi innymi. Młode wina Tempranillo mają dość mocny i odrobinę szorstki charakter, co zmienia się wraz z okresem ich leżakowania. Po pewnym czasie, zdecydowanie łagodnieją i napełniają się słodkimi taninami.

Monterio Tempranillo – kusząca barwa i aromat

Monterio Tempranillo to czerwone wino półwytrawne, które zachwyca smakoszy tego trunku swoją nietuzinkową barwą oraz jedynym w swoim rodzaju aromatem. Posiada ono niezwykle intensywny, czerwony kolor, który idealnie oddaje charakter szczepu Tempranillo.

Aromat wina Monterio Tempranillo przywodzi na myśl dojrzałe i pełne smaku czerwone owoce, którym trudno jest się oprzeć. Nawet mniej wprawni znawcy wina, odkryją w nim także aromaty przypraw oraz nuty orzechów. Już najmniejszy łyk wina Monterio Tempranillo, pozwoli nam poczuć na podniebieniu orzeźwiający smak, który może zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy. Z pewnością wyczujemy w nim bardzo subtelny i słodki smak owoców leśnych, w tym jeżyn.

Monterio Tempranillo jest średnio mocnym winem. Wyróżnia się ono również swoją gładkością i subtelnością, oraz bardzo przyjemnym finiszem.

Winiarnia Bodegas Victorianas

Winiarnia Bodegas Victorianas jest doskonałym przykładem na to, że skuteczne łączenie ze sobą tradycji i nowoczesności, jest rzeczywiście możliwe. Jej właściciele wciąż czerpią to co najlepsze z doskonale znanych od wieków metod uprawy winorośli, produkcji wina oraz sposobów jego starzenia. A wykorzystanie w tym skomplikowanym procesie nowoczesnych systemów przechowywania oraz butelkowania win, pozwala stworzyć idealna warunki do powstania produktu najwyższej jakości, w racjonalnej cenie.

Więcej na faktoriawinalacarte.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here