Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie używanych części samochodowych?

Samochody, zwłaszcza te z większym przebiegiem, lubią psuć się w najmniej spodziewanym momencie. Wiele osób z miejsca stara się znaleźć oryginalną, nową część, nie zdając sobie sprawy z tego, że często w auto-szrocie można znaleźć dużo tańsze produkty w bardzo dobrym stanie. Jednocześnie na rynku funkcjonuje wiele punktów, które próbują naciągnąć klienta i starają się zamaskować ewentualne wady używanych części. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów w auto-szrocie.

Marka i model samochodu

W pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z ofertą i w razie potrzeby zapytać pracowników o poradę. Czasami w danej serii samochodów pojawiły się ulepszenia, które spowodowały minimalne zmiany w rozmiarach np. gwintów. Części do samochodu muszą być idealnie dopasowane, dlatego warto sprawdzić wszystkie parametry, żeby podczas montażu nie okazało się, że zakupione produkty zwyczajnie nie pasują do posiadanego modelu samochodu.

Doświadczeni pracownicy auto-szrotu bardzo często doskonale wiedzą, które części są nieco bardziej uniwersalne i mogą sprawdzić się nie tylko w jednej marce czy też modelu samochodu. Warto posłuchać ich rad, choć nie należy im oczywiście ślepo wierzyć w każde słowo. Najlepiej wybierać internetowe auto-szroty, które przeważnie są w stanie zdobyć niemalże każdą część do większości popularnych aut.

Stan używanych części samochodowych – szrot Gdańsk

Jeśli poszukiwane części pasują do marki i modelu samochodu, to w następnej kolejności warto zainteresować się stanem oferowanych przez auto-szrot produktów. Auto-szroty dają tzw. gwarancję rozruchową, w ramach których kupujący ma określoną ilość czasu na sprawdzenie sprawności zakupionych części samochodowych. W auto-szrotach części są ponadto sprawdzane przez specjalistów i często przechodzą gruntowną renowację.

Bardzo dobrym znakiem jest nieukrywanie przez auto-szrot pochodzenia części samochodowych i przedstawienie krótkiej historii pozyskania ich od właściciela pojazdu, z którego zostały wymontowane. Warto podkreślić, że zakup części w auto-szrocie jest zazwyczaj o wiele bardziej bezpieczny niż w przypadku prywatnych sprzedawców, którym często zależy po prostu na pozbyciu się zbędnego sprzętu.

Opinie o auto-szrocie

Na rynku części używanych funkcjonuje obecnie naprawdę wiele auto-szrotów, co daje większy wybór, a jednocześnie zwiększa szanse na trafienie na kiepską firmę. W dobie Internetu trudno jednak ukryć brak profesjonalizmu, ponieważ niezadowoleni klienci z pewnością zechcą wystawić negatywną opinię na branżowych portalach czy też w mediach społecznościowych.

Opinie w Internecie można obecnie bez problemu kupić, dlatego warto zwrócić uwagę także na legalność wybranego auto-szrotu. Tego typu firmy powinny posiadać zezwolenie od wojewody na prowadzenie działalności. Posiadanie stosownych dokumentów nie tylko świadczy o spełnianiu wymogów dotyczących jakości, ale może być także zabezpieczeniem w przypadku reklamacji czy też innych problemów z zakupionym sprzętem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here