Na co zwrócić uwagę, przeglądając ranking kredytów gotówkowych

To jasne, że warto zapoznawać się z rankingami kredytów gotówkowych przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki. Zobacz np. ranking na http://www.wktorymbanku.pl/Ale jak analizować takie dane, by faktycznie na ich podstawie móc podjąć najlepszą decyzję?

W sieci jest sporo różnych zestawień kredytów. Część powstaje na zlecenie konkretnej instytucji finansowej. Szczególnie wyeksponowane będą wówczas te dane, które ukazują wybraną ofertę w dobrym świetle. Z poniższym przewodnikiem łatwiej będzie zdecydować, która oferta jest najlepsza.

Oprocentowanie

Niby to oczywiste, ale nie do końca. W każdym takim rankingu znajdzie się rubryka z oprocentowaniem. Czasem jednak pojawia się również osobna rubryka z oprocentowaniem RRSO. Czym się różnią? RRSO to rzeczywisty koszt kredytu, jaki klient poniesie w ciągu roku. Ta informacja będzie więc ważniejsza, bo pokazuje, o ile realnie więcej trzeba będzie oddać w skali roku. W przypadku pożyczek na krótki okres warto ostrożnie podchodzić do wartości RRSO. W końcu oznacza ona to, ile trzeba będzie oddać po roku. Jeśli pożyczka jest udzielana na kilka miesięcy, to realnie będzie to o wiele mniej. Niemniej jednak większość kredytów udzielana jest na wiele lat, a więc RRSO zdecydowanie warto brać uwagę podczas czytania rankingów kredytów gotówkowych.

Aktualność oferty

Czasem pojawiają się rankingi kredytów gotówkowych na dany miesiąc lub rok. Warto szukać jak najbardziej aktualne. Niby kilka miesięcy nie robi różnicy, jednak w rzeczywistości oferty szybko się zmieniają. Niektóre są ograniczone czasowo. Przed pobiegnięciem do banku warto też sprawdzić, czy nie jest to specjalna oferta tylko dla osób, które spełnią określone warunki.

Prowizja

Niektóre banki kuszą klientów prowizją nawet 0 proc. Oczywiście – im niższa, tym lepiej. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, wysokość prowizji ma największe znaczenie przy małych pożyczkach na krótki czas. Przykładowo, jeśli pożyczamy 1000 złotych, a musimy oddać 1200 zł po roku, to jest to znaczący przyrost. Jednak w przypadku dużego, wieloletniego kredytu ta prowizja prawdopodobnie będzie mniej odczuwalna w zestawieniu z innymi kosztami kredytu. Poza tym, czytając o ofertach 0 proc. warto przestudiować dokładnie inne koszty związane z kredytem. Czasem o 1 punkt procentowy wyższe oprocentowanie pozwala odrobić brak prowizji, a kredyt w efekcie nie jest tańszy od innych. Dlatego warto też szukać informacji o całkowitym koszcie kredytu. Dopiero biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, można świadomie analizować rankingi kredytów gotówkowych.

Zobacz także: https://wodzislaw.com.pl/is,jak-wybrac-najlepszy-kredyt-gotowkowy,270925,809874.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here