Osoby zmagające się ze zbędnymi kilogramami, nieraz poszukują sposobów na to, by pozbyć się tłuszczu z najtrudniejszych do odchudzania rejonów. Niestety nie zawsze taką tkankę da się wymodelować ćwiczeniami. Dla osób, które chcą nieco poprawić swoją sylwetkę, można zaproponować zabieg, jakim jest liposukcja. Jaka jest cena odsysania tłuszczu i w jaki sposób wygląda ten zabieg? Gdzie znaleźć cennik zabiegów?

Odsysanie tłuszczu cena

Pierwszym krokiem osoby zainteresowanej odsysaniem tłuszczu, powinno być znalezienie kliniki, która cieszy się dobrą renomą. Najlepiej również wybrać lekarza specjalizującego się właśnie w takich zabiegach. Nie od dziś bowiem wiadomo, że każdy chirurg plastyk ma swój “ulubiony” zabieg, w którym jest naprawdę fachowy. Cena liposukcji nie jest w tym momencie tak istotna, jak jakość jej wykonania.

Cennik zabiegów w klinice powinien być jasny i uwzględniać zarówno konsultację, jak i samą liposukcję. Najlepiej jeszcze przed podjęciem decyzji na temat poddania się zabiegowi, dokładnie zapytać o to, na jakie koszty trzeba się nastawić. Cena liposukcji powinna być również umieszczony na stronie www kliniki. Nie należy jednak wybierać gabinetu, w którym cena odsysania tłuszczu jest niska, lecz zwracać uwagę na profesjonalizm lekarzy. Jeżeli chcemy się jedynie zorientować, na jaki koszt trzeba się nastawić, wystarczy wpisać do okienka wyszukiwarki w sieci słowa:odsysanie tłuszczu cena.

Jak przebiega zabieg?

Lekarz oznacza wybrane miejsca, które będą poddane działaniu sprzętu do odsysania tłuszczu. Następnie za pomocą ssącej kaniuli, tłuszcz zostaje zebrany do specjalnego pojemnika.

Po zakończeniu zabiegu pacjent musi nosić przez jakiś czas specjalne ubranie uciskowe. Jest to niezbędne by uniknąć obrzęków i spowodować obkurczanie się skóry. Trzeba pamiętać, że liposukcja nie została stworzona z myślą o odchudzaniu, ale jedynie o modelowaniu sylwetki.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Efekty liposukcji nie pojawiają się od razu. Trzeba na nie poczekać przynajmniej 2 lub 3 miesiące. Niestety po odsysaniu tłuszczu mogą również przez jakiś czas pacjentowi towarzyszyć dolegliwości bólowe. Lekarz może jednak przepisać lub zalecić zażywanie łagodnych środków przeciwbólowych.

Przez kilka tygodni po zabiegu trzeba unikać forsownych ćwiczeń, jak również opalania na solarium. Do pracy można bez problemu wrócić już po kilku dniach o ile wszystko goi się bez żadnych komplikacji. Oczywiście należy terminowo zgłaszać się na kontrole do lekarza, który wykonał zabieg. Pierwszą taką wizytą bezie zdjęcie szwów po około tygodniu od zabiegu odsysania tłuszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here