Mezoterapia – sposób na piękną skórę

Procesy starzenia, szkodliwe działanie wolnych rodników, zła dieta, nadmierna ekspozycja skóry na słońce – to wszystko sprawia, że z czasem traci ona swój młodzieńczy wygląd. Warto jednak wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby na jej szybką rewitalizację. A jednym z nich jest mezoterapia.

Mezoterapia – istota zabiegu

Istotą zabiegu mezoterapii jest aplikacja preparatu leczniczego w wewnętrzne warstwy skóry. Najczęściej odbywa się ona przy pomocy specjalnych głowic igłowych, które nakłuwają skórę i wprowadzają pod nią wspomniany preparat. Dzięki temu bezpośrednio cały on koncentruje się na komórkach wymagających odbudowy. Penetruje je, nawilża, odżywia i regeneruje. Dlatego też efekt zabiegu jest nieosiągany przy pomocy nawet najlepszych kosmetyków stosowanych zewnętrznie. Dla osób, które natomiast boją się ingerencji igły, najlepszym rozwiązaniem jest mezoterapia wykorzystująca prąd stały bądź ultradźwięki. Ich wykorzystanie ma na celu zwiększenie przepuszczalności skóry.

Na czym polega i jakie są koszty mezoterapii?

Jak już zostało powiedziane, istotą mezoterapii jest dogłębne wprowadzenie pod skórę substancji silnych aktywnie biologicznie. Rodzaj substancji zależy natomiast od problemu, z jakim się zgłosiliśmy. Jeśli jest nim utrata elastyczności i zmarszczki – do aplikacji wykorzystywany jest najczęściej kwas hialuronowy. W przypadku cellulitu stosuje się preparaty przyspieszające metabolizm tłuszczu i stymulujące produkcję kolagenu. Ogólnie rzecz ujmując to od zastosowanego preparatu w dużej mierze zależy cena zabiegu. Te najtańsze kształtują się w granicach 300 zł. Należy jednak liczyć się z tym, że jeden zabieg z reguły nie wystarcza. Dla uzyskania efektów przeprowadza się je w seriach.

Bezpieczeństwo zabiegu

Mezoterapia charakteryzuje się bez wątpienia bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dlatego też wiele osób właśnie w ten sposób walczy dzisiaj z cellulitem, bliznami, rozstępami, zmarszczkami czy przebarwieniami skóry.

http://www.galax-sport.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here