Rzucić palenie. Palenie jest bezpośrednio związane z nowotworami płuc i jamy ustnej, chorobami serca, udarem i rakiem gardła, trzustki i pęcherza moczowego. Nie można być naprawdę zdrowym człowiekiem, który pali. Poszukaj pomocy, jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie.

Porozmawiaj z lekarzem o rzuceniu palenia. On lub ona może być w stanie pomóc w tworzeniu programu leczenia.

Powinieneś poprosić o rzucić palenie. Poproś przyjaciół i członków rodziny, aby poparli Twoją decyzję. Jeśli znasz ludzi, którzy palą, zażądaj, aby nie zrobili tego przed Tobą. Warto też rozważyć przystąpienie do grupy wsparcia.

Przestań pić alkohol. Picie alkoholu ma wiele negatywnych skutków dla ogólnego stanu zdrowia. Powinieneś dążyć do picia z umiarem. Mając więcej niż trzy drinki w ciągu jednej nocy uważane są za ciężkie. Picie alkoholu, zwłaszcza regularnie, może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym raka, niewydolności serca i udaru mózgu. Jeśli pijesz, masz tylko kilka drinków na noc.
Nie odczuwaj nacisków, aby pić. Picie alkoholu to wspólny czas, zwłaszcza dla młodych ludzi, ale staraj się pamiętać o zdrowiu. Nie ma absolutnie żadnych korzyści zdrowotnych dla picia binge. Jeśli znajdujesz się w sytuacji społecznej, w której ludzie piją dużo, zamiast alkoholu mają coś takiego jak soda.

Zaleca się, aby kobiety trzymały się jednego drinka lub mniej na dobę, a mężczyźni mieli dwa drinki lub mniej dziennie.

Jeśli spożywasz więcej niż kilka napojów tygodniowo, uznaj, że możesz mieć problem z alkoholem i dołączyć do alkoholu lub wycofać się z alkoholu bez anonimowości.

fabrykafigury.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here