Kiedyś nie było tabletek przeciwbólowych, a na różne dolegliwości i schorzenia stosowano wszelkiego rodzaju mikstury i preparaty przygotowywane z roślin, korzeni czy przypraw.

Dlaczego warto zrezygnować z tabletek przeciwbólowych, a za to sięgać po produkty, które działają przeciwbólowo? Otóż, tabletki przeciwbólowe przyjmowane zbyt długo i zbyt często mogą powodować niepożądane skutki, w postaci udarów czy zawałów. Dlatego też, warto spożywać produkty, które są w stanie uśmierzyć ból, a także zwalczyć stan zapalny. Jakie to produkty?

Imbir

Imbir z jednej strony przyczynia się do zmniejszenia produkcji hormonów w organizmie, które odpowiedzialne są za ból, z drugiej zaś niweluje stany zapalne. Spożywanie imbiru poleca się w szczególności kobietom, borykającym się z bólem menstruacyjnym. Imbir możemy dodawać do herbaty.

Kurkuma

Jest wspaniałą przyprawą, nadającą naszym potrawom wyrazistą, żółtą barwę. Jednak oprócz tego, ma właściwości lecznicze, m. in. zmniejsza stany zapalne, czy redukuje bóle kości i stawów.

Cynamon

To niezwykle aromatyczna przyprawa, będąca składnikiem wielu wypieków. Cynamon ma właściwości zarówno przeciwbólowe jak i przeciwzapalne. Możemy go dodawać do kawy bądź herbaty zarówno w postaci sproszkowanej jak i w formie całej laski.

Oliwa z oliwek

Wystarczy, iż będziemy spożywali 4 łyżeczki dziennie oliwy z oliwek, by zostały zablokowane receptory w mózgu, które odpowiedzialną są za uczucie bólu. Pamiętaj jednak, by zaopatrzyć się w oliwę dobrej jakości, najlepiej w certyfikowanym sklepie z żywnością ekologiczną.

Olej z goździków

Można go kupić w sklepie zielarskim. Olej z goździków skutecznie uśmierzy ból zęba. Wystarczy, że kilka kropel oleju wylejemy na wacik, a następnie przyłożymy w bolące miejsce. Składniki znajdujące się w oleju z goździków zabijają bakterie, które odpowiedzialne są za ból.

Łosoś

Łosoś natomiast to produkt będący źródłem wielonienasyconych kwasów omega – 3, które powodują redukcję bólu stawów. Zamiast sięgać po kolejną tabletkę, przygotuj na obiad grillowaną bądź pieczoną, pyszną i zdrową rybę.

www.uroda.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here