Przeglądając rynek pracy pod kątem zatrudnienia dla nauczycieli napotykamy się co chwila na ogłoszenia o poszukiwaniu nauczyciela do żłobka, przedszkola, prywatnego klubu dla dzieci.

Faktem jest, że wielu nauczycieli, osób z wyższym wykształceniem pedagogicznym omija tego typu oferty z jednego powodu. Wydaje się im ,że nie od tego powinni zaczynać, że to za niski stopień nauczania. Warto zrobić swoisty rekonesans takiego podejścia. Praca z dziećmi może okazać się nie lada przygodą. Potrzebnych jest tam dużo cech które często są w nas głęboko ukryte i nieświadomie skrywane. Twórczość, spontaniczność, ciekawość świata i ludzi, potrzeba szukania odpowiedzi i stawiania pytań, wnikliwość tematu to tylko niektóre z nich. Dzięki pracy z dziećmi możemy te cechy odkryć w sobie na nowo. Etat przedszkolanki, opiekunki może okazać się punktem zwrotnym w naszym życiu. Dla osób zaczynających pracę na tym gruncie praca w żłobku czy przedszkolu może być bardzo cennym doświadczeniem pozwalającym na gruntowne przewartościowania naszych potrzeb i oczekiwań. Bardzo ważnym elementem tej pracy jest czynnik stresogenny którego poziom jest praktycznie zerowy, dzieci i klimat jaki one tworzą mogą jedynie potęgować spokój i radość , oczyścić nas ze zbędnych złych emocji i pozwolić na restart życiowy.
Nie omijajmy takich ogłoszeń. Spróbujmy swoich sił na nowym dla nas polu, zmierzmy się z radosnym aktem nauczania maluchów.

www.bystroglow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here