http://www.manukazdrowie.pl/

W czasach współczesnych pojawia się mnóstwo dolegliwości, wprawdzie znanych już od dawna, ale kiedyś rzadkich. Obecnie są one niejednokrotnie prawdziwą zmorą.

Trądzik – problem społeczny!
Jest to bardzo częsty kłopot i powód do wstydu u nastolatków. Okazuje się jednak, że na trądzik cierpią też dorośli i dzieci, nawet w wieku niemowlęcym. Wbrew pozorom jest to poważny problem, który prowadzi do obniżenia poczucia własnej wartości u osób dotkniętych tym schorzeniem, a źle leczony, powoduje pogłębienie zmian, może pozostawić nawet trwałe i szpecące blizny.
Dlaczego pojawia się trądzik?
Zmiany te są spowodowane zapaleniem mieszków włosowych, do których uchodzą przewody gruczołów łojowych. Jeżeli produkcja łoju jest za duża, nie może on w całości wydostać się przez ujścia gruczołów i tworzą się zaskórniki.
Co zrobić by ustrzec się przed trądzikiem?
Przede wszystkim trzeba zacząć od zmiany diety na taką bez węglowodanów. Dobre rezultaty przynosi stosowanie preparatów zawierających kwas azelainowy, ale także antybiotyków, których roztwory nanosi się na skórę. Trądzik jednak najczęściej dotyczy zmian hormonalnych, a w związku z tym sposobem na leczenie może być też zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Cystoskopia – co to jest?
Jest to badanie wykonywane w znieczuleniu miejscowym, na które kieruje urolog w przypadku pojawienia się takich objawów jak krwiomocz, powtarzające się infekcje dróg moczowych, podejrzenie gruźlicy czy nowotworu pęcherza, przetoka czy zapalenie dróg moczowych. Badanie polega na wprowadzeniu przez cewkę moczową do pęcherza cystoskopu czyli specjalnego urządzenia, które pozwala lekarzowi przyjrzeć się narządom układu moczowego i pobrać materiał do badania histopatologicznego.

http://zdrowietiens.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here