Niemiecki dla opiekunek osób starszych

Znajomość języka niemieckiego w pracy opiekunki osób starszych jest niezbędna, ale nawet jeśli nie znasz języka, ale chcesz pracować jako opiekunka nie ma problemu. Możesz się go nauczyć przed wyjazdem na kontrakt.

Myślisz o zostaniu opiekunką seniorów w Niemczech, ale nie znasz języka albo obawiasz się, że twój poziom znajomości języka jest niewystarczający? Zgłoś swoją kandydaturę – istnieje możliwość nauczenia się niemieckiego dla opiekunek od podstaw.

Czy znajomość języka jest konieczna do pracy w charakterze opiekunki?

Aby pracować w charakterze opiekunki seniorów w Niemczech trzeba znać język, to oczywiste. Opiekunka musi umieć porozumieć się z podopiecznym oraz jego rodziną. Jest to niezbędne podczas wykonywania codziennych obowiązków i towarzyszenia seniorowi. Jednak nie oznacza to, że osoby, które nie znają języka, nie mogą podjąć pracy. Promedica24 wszystkim swoim opiekunkom kursy niemieckiego, a także inne formy nauki online.

Jaki poziom znajomości języka niemieckiego jest wystarczający?

Wymagany poziom językowy jest uzależniony od tego, o jaką znajomość prosi rodzina konkretnego podopiecznego. A to z kolei zależy od tego w jakim stanie jest senior (czy mówi, czy słyszy, czy rozumie – czy ma demencję) oraz czy lubi rozmawiać. Wymagany poziom znajomości języka niemieckiego jest określony w każdym ogłoszeniu. W wielu przypadkach wystarczająca jest komunikatywna znajomość, choć są też oferty pracy dla opiekunek znających język bardzo dobrze.

Język niemiecki dla opiekunek – jak się uczyć lub podszkolić?

Promedica24 oferuje kandydatkom na opiekunki następujące formy nauki niemieckiego:

  • kursy języka niemieckiego dla opiekunek
  • gotowe lekcje niemieckiego dla opiekunek online
  • fiszki do nauki online.

Stacjonarne kursy językowe są skierowane do osób zupełnie początkujących, jak i tych, które znają język, ale chcą się podszkolić. Kurs niemieckiego dla opiekunek od podstaw obejmuje ok. 60 godzin zajęć, prowadzonych przez wykwalifikowanych lektorów. Kursy takie odbywają się w każdym mieście, w którym mieści się siedziba firmy. Istnieje także możliwość odbycia kursu online, łącząc się z nauczycielem za pośrednictwem dostępnych aplikacji. Program nauczania obejmuje: podstawy gramatyki oraz zwroty i słownictwo opisujące czynności z zakresu opieki nad seniorami. Każdy uczestnik kursu otrzymuje materiały do nauki.

Gotowe lekcje niemieckiego dla opiekunek online to świetne uzupełnienie nauki na kursie stacjonarnym. Jest to całkowicie darmowy kurs obejmujący 21 lekcji. Każda z nich trwa kilkanaście minut. Po zakończeniu istnieje możliwość rozwiązania testu sprawdzającego zdobytą wiedzę. Kurs online obejmuje zagadnienia takie jak: wymowa, zaimki, przywitanie/pożegnanie, pytanie o samopoczucie, cyfry, liczby, podstawowe czasowniki, rodzaje rzeczownika, odmiana czasowników regularnych i nieregularnych oraz mocnych, pytania, zaimki pytające, pory dnia, godziny, nazwy dni tygodnia, miesięcy, pór roku, odmiana czasownika rozdzielnie złożonego, nazwy potraw, posiłków, produktów spożywczych, owoców i warzyw, zwroty przydatne podczas robienia zakupów, odmiana czasowników modalnych, słownictwo związane z rodziną, nazwy części ciała i organów wewnętrznych, choroby, dolegliwości, zwroty potrzebne podczas wizyty u lekarza, słownictwo związane z lekami, wizytą w aptece, zwroty przydatne w pracy opiekuna, nazwy mebli i pomieszczeń, wyrażenia związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, zwroty przydatne podczas rozmów oraz związane z pytaniem o drogę i miejscem zamieszkania, słownictwo związane z codziennymi czynnościami i pogodą.

Idealnym uzupełnieniem nauki jest korzystanie z fiszek online. Mają one atrakcyjną formę nauki słówek i zwrotów przydatnych w pracy opiekunki za granicą. Można z nich korzystać, kiedy ma się czas – system zapamiętuje wyniki konkretnej osoby i dostosowuje kolejne zwroty/słówka do danego poziomu.

Więcej na temat możliwości nauki niemieckiego dla opiekunek można znaleźć na stronie: https://promedica24.com.pl/niemiecki-dla-opiekunow/.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here