Niezawodne narzędzia Fiskars

Marki Fiskars nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Fińska korporacja, obecna na naszym rynku od lat, słynie z wysokiej jakości oferowanych produktów. Zacznijmy od ciekawostki. Skandynawską firmę założył w 1649 roku Peter Thorwöste, holenderski imigrant. Czyni to z niej jedno z najstarszych do dziś istniejących przedsiębiorstw na świecie. Cztery stulecia istnienia robią wrażenie, prawda?

Black Friday, narzędzia i combat.pl

Co oferuje Fiskars? Narzędzia do ogrodu (grabie, sekatory, nożyce do traw), noże, siekiery, łopaty, młoty, piły, nożyczki i wiele, wiele innych przydatnych rzeczy. Jeśli jesteście zainteresowani, wejdźcie na combat.pl i znajdźcie coś dla siebie – z okazji Black Friday wybrane narzędzia będą przecenione! Szczegóły znajdziecie niżej.

Teraz przyjrzyjmy się kilku ciekawym produktom fińskiego giganta. Zacznijmy od przydatnych drobiazgów.

Nóż uniwersalny Fiskars K40

Kawałek ostrej stali, który przyda się tak w domu, jak i w ogrodzie. Klasyczna, dziesięciocentymetrowa głownia typu clip point została w tym modelu odrobinę zwężona, co pozwoliło nieco zredukować masę nożyka (waży on ledwie 70 gramów). Ergonomiczny chwyt i chropowata faktura rączki zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. K40 można bez problemów umyć w zmywarce. Nóż otrzymamy w wytrzymałej, polimerowej pochwie.

Do nabycia oczywiście na combat.pl.

nóż fiskars

Nożyczki Fiskars SP15 Solid

Nożyczki w domu po prostu trzeba mieć. Nie będę się nad tym rozwodził, to oczywista oczywistość. Finowie oferują nam dość specyficzny model, bo wyposażony w szpiczaste ostrza. Pozwala to dotrzeć do trudnodostępnych miejsc na przykład uciąć pojedynczy liść, rosnący gdzieś w zielonej gęstwie. Oczka uchwytów pokryto specjalną, antypoślizgową powłoką. Są przy tym na tyle szerokie, że z łatwością przeciśniemy przez nie dłoń w ogrodowej rękawicy. Stal nierdzewna, z której wykonano narzędzie, czyni je odpornym na korozje. Nożyczki mają 182 milimetry długości.

nożyczki fiskars

Teraz przyjrzyjmy się narzędziom ogrodowym

Sekator nożycowy Fiskars P26 SingleStep

Kolejne narzędzie, tym razem wybitnie ogrodowe. Z jego pomocą przytniemy gałęzie o średnicy do 22 milimetrów. Rękojeść sekatora wykonano z lekkiego i wytrzymałego poliamidu, zaś ostrza ze stali nierdzewnej, dodatkowo pokrytą powłoką PFTE. Dzięki temu zabiegowi nożyce tną równo, nie pozostawiając poszarpanych krawędzi. Na końcu „rączki” umieszczono otwór, przez który możemy przepuścić linkę. Jeśli zawiążemy ją na nadgarstku, nożyce nie wypadną nam z dłoni. Mała rzecz, a cieszy.

fiskars sekator

Nożyce do żywopłotu Fiskars HS72 Power Gear

Kolejne ogrodowe narzędzie. Nożyce mają mocny korpus, wykonany z przypominającego włókno szklane tworzywa FiberComp, oraz stalowe ostrza, powleczone znanym nam materiałem – PTFE. I w tym przypadku mamy więc gwarancję czystych cięć. Ponadto dzięki systemowi PowerGear siła cięcia HS72 jest trzy razy większa, niż w przypadku zwykłych nożyc. Ostatnie rozwiązanie jest szczególnie użyteczne dla osób starszych – Fiskars sprawi, że praca w ogrodzie będzie dla nich znacznie łatwiejsza.

mezczyzna przycinajacy galezie nozycami

Piła kabłąkowa Fiskars SW30 21″

Tym razem na tapet weźmiemy ręczną piłę. Jak łatwo się domyślić, narzędzie składa się z brzeszczotu oraz kabłąka. Ten pierwszy jest wymienny – wystarczy tylko zwolnić zatrzask i stare ostrze zastąpić nowym. Piła jest dobrze wywarzona, pewnie leży w dłoni. Producenci zaopatrzyli ją w polimerowy uchwyt, który podczas cięcia dodatkowo chroni dłoń. Całość waży pół kilograma. Mierzy 625 milimetrów.  

pila fiskars

Piła SW-330

Oto kolejna piła, tym razem o klasycznej budowie – stalowe ostrze wpuszczono tu w polimerowy uchwyt. Narzędzie jest dobrze wyważone, lekkie (230 gramów), pewnie trzyma się dłoni. Na końcu rękojeści umieszczono otwór na smycz lub linkę mocującą. Łukowaty brzeszczot wykonano ze stali SK-5. Cechuje go wytrzymałość, elastyczność i łatwość w ostrzeniu.

Siekiera ciesielska Fiskars X10 – S

Ta kompaktowa i solidna siekiera doskonale sprawdzi się w plenerze, podczas campingu lub survivalowej wyprawy. Jej główną zaletą są niewielkie wymiary (445 milimetrów długości). Z łatwością zmieści się w plecaku. Z równą łatwością rozłupie drwa na łatwo palące się szczapy lub odetnie gałęzie od pnia. X-10 jest naprawdę ergonomiczna, dobrze leży w dłoniach. Siekiera jest wytrzymała – rękojeść wykonano z odpornego na uszkodzenia polimeru. Jego chropowata faktura sprawia, że narzędzie nie ślizga się w dłoniach. Ostrze zabezpiecza nakładka z wytrzymałego tworzywa.    

siekiera fiskars

Black Friday na combat.pl

21 listopada na combat.pl zaczyna się „czarnopiątkowa” promocja. Obejmie sprzęt outdoorowy, narzędzia i wiele innych, równie przydatnych artykułów. Jeśli chcecie zaoszczędzić trochę grosza, pod koniec listopada zajrzyjcie na stronę sklepu i poszukajcie czegoś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here