Coraz większym powodzeniem wśród polskich kierowców cieszą się jednoślady. Ciągle rośnie ilość sprzedawanych motocykli i skuterów. Nic dziwnego, jazda dwukołowcami daje dużo przyjemności, poczucie swobody jest odczuwalnie większe niż w trakcie jazdy samochodem. Jednocześnie trzeba pamiętać o własnym bezpieczeństwie.

Aby jazda motocyklem była bezpieczna nie możemy ograniczać się do konserwacji naszej maszyny. Wymiana filtrów i oleju, ale także klocków hamulcowych i świec zapłonowych to absolutna podstawa. Opony w motocyklu także zużywają się szybko, więc pamiętajmy o ich wymianie.

Niezwykle istotną rolę odgrywa także ubiór. Zgodnie z polskimi przepisami każdy kierowca i pasażer jednośladu zobowiązany jest do noszenia kasku. Są one dostępne w różnym przedziale cenowym i jakościowym, odpowiednim na każdą kieszeń i gust. Kierowca skutera, który osiąga mniejsze prędkości może zaopatrzyć się w rozwiązanie tańsze, natomiast posiadacze dużych maszyn powinni się zaopatrzyć w droższe, ale jednocześnie lepsze zabezpieczenie. Cena i jakość to nie jedyny podział. W zależności od gustu dostępne są kaski integralne z osłoną szczęki, otwarte bez osłony i kaski typu cross.

Równie ważne jak kask są rękawice, kurtka, spodnie i buty. Nie zapominajmy o odpowiednim ubiorze, ochroni on nas od działania warunków atmosferycznych, ale także zabezpieczy nasze zdrowie w razie wypadku.
Pamiętajmy jednak, że nawet najdroższy ubiór nie zastąpi ostrożności.

www.starszeauta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here