Kuszą ciekawymi trasami, pięknymi panoramami i wspaniałą przyrodą. Sudety to góry niezwykłe, na terenie których każdy z nas znajdzie wiele ciekawych ofert spędzenia wolnego czasu. W czasie wycieczki po tych górach ujrzeć też można wiele wspaniałych zabytków, w gronie których znajdują się wyjątkowe perełki. Jedną z nich jest Chojnik – miejsce, w którym historia i przyroda tworzą wyjątkowo zgrany duet. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca?
Chojnik to przede wszystkim zielone wzgórze o charakterystycznym kształcie, które wznosi się w pobliżu wsi Sobieszowa. To jedno z ciekawszych miejsc na terenie Pogórza Karkonoszy, a jednocześnie – enklawa Karkonoskiego Parku Narodowego. Warto pamiętać, że przyrodnicze walory Chojnika dostrzeżono dość wcześnie, a rezerwat przyrody powstał na tym wzgórzu jeszcze zanim założono Karkonoski Park Narodowy. Bez wątpienia jest to miejsce niezwykle atrakcyjne dla turystów-przyrodników oraz dla tych, którzy cenią sobie możliwość wypoczynku na łonie natury.
Dla wielu turystów najważniejszym celem wycieczki są jednak znajdujące się na tym wzgórzu ruiny zamku. Ta ciekawa pamiątka z czasów średniowiecza wciąż zadziwia i zalicza się do grona najważniejszych zabytków, jakimi przyciągają Sudety. Wiadomo, że już w XIII wieku w miejscu obecnego zamku istniała budowla obronna, którą Bolko Świdnicki w XIV wieku przekształcił w okazały zamek. Aż do XVII wieku zamek ten uchodził za budowlę nie do zdobycia. Niestety, w 1675 roku wybuchł tu wielki pożar, który przemienił tę górską twierdzę w ruinę. Swą malowniczością zachwyca ona do dziś, a turystów pragnących zwiedzić to niezwykłe miejsce nie brakuje.

http://warsawovernight.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here