Nowe inwestycje w Gdańsku

W Gdańsku nie przestają powstawać nowe nieruchomości. Inwestycje są raczej na stabilnym poziomie, choć rynek mieszkaniowy, także gdański, zmienia się naturalnie pod wpływem czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Co w Gdańsku na rynku nieruchomości jest najbardziej “chodliwe” i sprzedaje się najlepiej?

Mieszkać w Gdańsku – gdzie?

Zacznijmy do tego, że w skali kraju Gdańsk pozostaje niezmiennie jednym z najatrakcyjniejszych miast, a ta atrakcyjność przekracza nawet granice, ponieważ cudzoziemcy także bardzo chętnie osiedlają się w stolicy Pomorza. Gdańsk to miasto w pełni europejskie, o europejskim standardzie życia, gdzie kwitnie życie gospodarcze, kulturalne, gdzie mieszka się dobrze. Nowe inwestycje w Gdańsku jedynie potwierdzają ten stan rzeczy, który polega na obiektywnym rozwoju tego wielkiego ośrodka miejskiego.

Jeśli zamierzamy nabyć dom lub mieszkanie w Gdańsku, to bądźmy przygotowani, że rejony tego miasta bardzo się różnią – o Gdańsku mówi się też “polskie Los Angeles” ze względu na duże zróżnicowanie – zarówno pod względem jakości życia, a co za tym idzie również cen za metr kwadratowy. Chyba nadal najbardziej preferowane są dzielnice centralne, okalające Stare Miasto i mające łatwy dostęp do bałtyckich plaż, jednakże wielu decyduje się na mieszkanie w Gdańsku także tam, gdzie połączenia z całym systemem Trójmiasta są niezawodne. Korzystanie z rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej, dostęp do oferty kulturalnej oraz jakość nieruchomości i jej standard – to czynniki brane pod uwagę w pierwszym rzędzie, jeśli zamierzamy osiedlić się w pięknym, historycznym Gdańsku.

Najpopularniejsze rodzaje nieruchomości w Gdańsku

Najchętniej w Gdańsku kupuje się apartamenty, nowe mieszkania w dobrych lokalizacjach, jak również domy oraz budynki rewitalizowane. Tkanka materialna miasta jest zarówno odnawiana jak i rozbudowywana. Sytuacja inflacyjna i odcięcie dużej grupy obywateli od kredytów hipotecznych również w Gdańsku jest nad wyraz widoczne, ale jeśli spojrzymy na nowe inwestycje w Gdańsku na Gratka.pl, to przekonamy się, że rynek nie załamuje się i inwestycje te powstają nadal w dużej ilości. Gdańsk jako miejsce sprowadzenia się jest atrakcyjny szczególnie dla ludzi majętnych, których przyciąga legenda tego miejsca oraz bliskość Bałtyku. Stąd właśnie na pierwszym miejscu należy wyróżnić sporych rozmiarów apartamenty, które dopełniają substancję miasta o nowe i bardzo nowoczesne rozwiązania architektoniczne w prestiżowych punktach na mapie. Ale nie myślmy, że rynek wtórny radzi sobie gorzej – jeśli dysponujemy odpowiednim kapitałem, wtedy nie jest trudnością zakup dobrego mieszkania z drugiej ręki. A chętnych nie brakuje.

Najpopularniejsze rodzaje nieruchomości w Gdańsku

Nowe inwestycje w Gdańsku pod względem popularności i atrakcyjności

Gdańskie Śródmieście jest szczególnie żywotne. Nie dostaniemy tam raczej domu, ale możemy liczyć np. na piękny loft. Południowe dzielnice Gdańska także przeżywają renesans – wystarczy spojrzeć na nowe osiedla. W Gdańsku za dobrą nieruchomość uchodzi taka, która łączy nadbałtyckie wyczucie natury z zaawansowaniem urbanistycznym rozwiniętej architektury. Jakkolwiek rynek wtórny ma się naprawdę nieźle, to dopiero nowe inwestycje w Gdańsku stawiają to miasto w czołówce najatrakcyjniejszych miejsc zamieszkania w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here