Chociaż obecnie coraz częściej mówi się o nowoczesnych domach, to wiele osób nie wie, jakie cechy ma taka budowa. Co w związku z tym warto wiedzieć na ten temat? Kiedy możemy mówić, że oto mamy do czynienia z nowoczesnym domem? Sprawdźmy to!

Pierwsze wrażenie? Spójrz na dach

Już jedno spojrzenie może zdradzić, czy to budowa nowoczesna, czy jednak tradycyjna. Zdradza to dach – kiedyś budowany wedle przyjętych schematów, spiczasty, klasyczny, tak w nowoczesnych domach jest zupełnie inny – płaski. Wygląda elegancko, a poza tym ma wiele praktycznych zastosowań. Na przykład możemy tam zaprojektować taras, dzięki czemu niedużym kosztem możemy powiększyć metraż, sprawić, że to miejsce będzie prezentować się oryginalnie, stanie się miłym zakątkiem, w którym będziemy odpoczywać.

To jednak wiele innych zalet, bo płaski dach pozwala na polepszenie parametrów cieplnych budynku. Dlaczego? Symetryczna bryła domu sprawia, że ciepłe powietrze może rozchodzić się szybciej, a jednocześnie dłużej się utrzymuje.

Minimalizm w cenie

W nowoczesnych domach liczą się otwarte przestrzenie oraz wykończenie w stylu minimalistycznym. Konstrukcja takiego domu cechuje się lekkością, a wpływają na to takie rozwiązania jak narożne okna, dużych rozmiarów przeszklone przestrzenie czy otwarty taras. Żeby wzmocnić ten efekt, warto wybrać jasne barwy na elewację, które zapewniają świeży, lekki, wyjątkowy design całej bryły.

Siła żywiołów

Niektórym dom nowoczesny może wydawać się nudny, a wszystko to przez minimalizm, który błędnie odbierany jest jako styl, w którym nic nie ma i nic nie można dodać, aby wzbogacić aranżację pomieszczenia. To oczywiście błędne rozumienie, bo w rzeczywistości minimalizm to rezygnacja z brzydkich, mało gustownych i mało funkcjonalnych dodatków, a tak naprawdę w domach w tym stylu pożądane jest mieszanie różnych materiałów.

Jakich? Z różnych światów – drewna, kamienia, szkła czy metalu, które zestawiane w odpowiednich, przemyślanych proporcjach potrafią stworzyć w domu niezwykły, oryginalny klimat.

Sprytne, inteligentne zarządzenie domem

Nowoczesny dom to jednak nie tylko wygląd, oryginalne rozmieszczenie niby nieprzystających do siebie elementów, to nie tylko prostota i minimalizm. To także sposoby na inteligentne zarządzanie takim miejscem. Na rynku więc znajdziemy specjalnie systemy pozwalające na kontrolowanie wszystkiego za pomocą zwykłego pilota. Jakie “sztuczki” można dzięki temu wykonywać?

Jak wspomnieliśmy, praktycznie wszystko, co umila codziennie funkcjonowanie: otwieranie, zamykanie okna, ustawianie temperatury wody czy kontrolowanie klimatyzacji i ogrzewania. Właściwie każde urządzenie (np. ekspres do kawy) możemy podłączyć pod taki system i cieszyć się z niebywałego komfortu. Nie kosztuje to mało i zależy od metrażu domu, ale to, co zyskujemy, nie da się niczym innym zastąpić. To zupełnie zmienia codzienne funkcjonowanie i podejście do życia. Dzięki takiej automatyzacji znajdujemy więcej czasu na inne, ciekawsze, bardziej pożyteczne (zawodowe czy prywatne) zajęcia.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto pomyśleć o zamieszkaniu w nowoczesnym domu. To coraz bardziej popularne rozwiązanie, a dostępne na rynku projekty takich domów, jak na stronie https://www.domoweklimaty.pl/ zachwycają swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. Wydaje się, że w przyszłości powstanie bardzo dużo takich domów, gdyż są przystosowane do zmieniającego się, bardziej zautomatyzowanego, trybu naszego życia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here