O czym warto wiedzieć, zanim wybierzemy wypożyczalnię samochodów

Wypożyczalnie samochodów mają szeroką ofertę zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla klientów indywidualnych. Dobra wypożyczalnia będzie dawała nie tylko sam najem auta, ale także komfort i wysoką jakość obsługi. Jakie cechy powinna ona mieć oraz jakie może mieć przed nami wymagania?

Jak rozpoznać dobrą wypożyczalnię?

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują wypożyczenie samochodów. Jak więc wybrać tę najlepszą? Spojrzenie na ceny to jedno. Ważna jest także oferowana jakość, jak i dostępna flota.

Dobra wypożyczalnia samochodów będzie umożliwiała zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i ten na kilka miesięcy. Cena za dłuższe korzystanie z usług powinna być adekwatnie niższa, aby nagrodzić stałych klientów.

Ważne jest także, co wchodzi w zakres oferty. Większość firm ubezpiecza samochodu od Odpowiedzialności Cywilnej, ale dobrze też, aby w cenie było także ubezpieczenie podstawowe, a za opłatą – ubezpieczenie dodatkowe.

Dobrze też, aby flota była szeroka. Wybór odpowiedniego samochodu jest podstawą cechą wypożyczalni. Dlatego też powinna ona mieć wybór aut każdej klasy. Ponadto powinny one być stosunkowo młode oraz być w pełni sprawne technicznie. Dzięki temu każda podróż wynajętym samochodem minie w komfortowych warunkach. Wypożyczalnie oprócz aut podstawowych powinny wyróżniać się także klasą premium, jak i busami, które przewiozą większą grupę osób.

Niezbędne wymagania, jakie należy spełnić

Każda wypożyczalnia samochodowa posiada swoje wewnętrzne regulaminy. Jednakże większość z nich ma takie same wymagania dotyczące osoby wynajmującej. Zapewniają one bezpieczeństwo nie tylko firmy, ale i kierowcy. Na szczęście są one bardzo proste i oczywiste.

Odpowiedni wiek

Zanim wypożyczalnia samochodowa udostępni nam samochód ze swojej floty, będzie potrzebowała naszych podstawowych danych. W większości przypadków skończenie 18 lat nie będzie wystarczało. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wymagany wiek to najczęściej 21. lat.

Ważny jest także okres, jaki minął od uzyskania prawa jazdy. Jeżeli dopiero co zdaliśmy egzamin, wypożyczenie będzie dla nas niedostępne. Wymagany okres to co najmniej jeden rok. Dzięki temu wypożyczalnia samochodów ma pewność, że posiadamy już doświadczenie w prowadzeniu auta.

Zgłoszenie wyjazdu autem za granicę

Wypożyczonym samochodem możemy bez trudu przemieszczać się po krajach Unii Europejskich. W tym celu jednak potrzebne jest zgłoszenie tego faktu przy składaniu wniosku o udostępnienie auta.

Dzięki temu wypożyczalnia ma możliwość przygotowania auta za granicę i dopasuje ofertę do naszych potrzeb. Dodatkowa opłata za podróżowanie poza krajem nie  jest na szczęście wysoka. Unikniemy za to problemów przy granicy, jak też utracie ubezpieczenia w razie stłuczki.

Wypożyczalnie aut cieszą się dużą popularnością ze względu na elastyczne oferty i atrakcyjny model rozliczenia za dobę korzystania. Wybór odpowiedniej firmy jest kluczowy, abyśmy cieszyli się komfortem jazdy przez całą naszą podróż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here