styropian

Ocieplanie domu to wiele kroków. Trzeba skupić się nie tylko na jego zewnętrznej części, istotne są bowiem także pomieszczenia mieszkalne – one też wymagają określonych działań. W pokojach, kuchni czy łazience trzeba poświęcić wiele uwagi ścianom i podłodze. To właśnie od podłogi może pochodzić najwięcej zimna. Żeby to zatrzymać, konieczny będzie styropian podłogowy. Jest to surowiec, który ma wysokie właściwości termoizolacyjne, jest więc w stanie zatrzymać duże natężenie negatywnych czynników atakujących dom. Mogą być to zarówno niskie temperatury, jak i dźwięki. Jego niski współczynnik przewodzenia ciepła jest w tym przypadku nie bez znaczenia. W sklepie warto zwrócić uwagę, czy dany produkt rzeczywiście przyda się do ocieplania podłóg w pomieszczeniach mieszkalnych. Konieczny do przeprowadzenia remontu jest ten, który jest odporny na wilgoć i działanie innych substancji płynnych.

Jakie parametry musi mieć taki surowiec budowlany?

Dla lepszej wygody kupującego producent styropianu podłogowego zastosował bardzo jasne oznaczenia i parametry. Ich odczytaniem może zająć się każdy, nie tylko profesjonalny budowlaniec. W sprzedaży są dwa podstawowe produkty – takie, które formowane są w bloki, czyli EPS polistyren ekspandowany oraz w płyty, czyli XPS polistyren ekstrudowany. W przypadku bloków konieczne przed nałożeniem jest ich jeszcze pocięcie w odpowiedniej grubości płyty. Styropian podłogowy EPS ma też swoje odmiany. Ich znajomość pozwoli na wybór najbardziej odpowiedniego produktu. Dostępny dla klientów jest na przykład styropian grafitowy, zwykły i o obniżonej chłonności wody. Każdy taki wyrób ma określone parametry, tak potrzebne do zachowania właściwych w domu warunków do zamieszkania.

Dlaczego skupić się na odporności styropianu na wilgoć?

Podłoga w domu często narażona jest na obecność wody. Nie tylko kuchnia czy łazienka może być zalana, także inne pomieszczenia mieszkalne, na przykład w przypadku awarii dachu czy okna. Ze styropianem podłogowym, który odporny jest na działanie wilgoci, nie trzeba się martwić o to, że woda dostanie się do głębszych warstw i trwale uszkodzi podłogę i elementy konstrukcyjne budynku. W przypadku pokoi i pomieszczeń, które częściej są narażone na zawilgocenie warto wybrać styropian podłogowy o obniżonej chłonności na wodę. Prawidłowo umieszczone pozwoli chronić także przed innymi, tak często pojawiającymi się w domu czy w mieszkaniu uporczywymi czynnikami, na przykład dźwiękami pochodzącymi od sąsiadów czy intensywnością niskich temperatur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here