Odkurzacze bezprzewodowe

Odkurzacze bezprzewodowe to bardzo praktyczne urządzenia, które idealnie sprawdzą się w szczególności dla tych, którzy posiadają większe mieszkania czy domy piętrowe, gdzie odkurzanie klasycznym sprzętem z kablem staje się uciążliwe. Rynek odkurzaczy bezprzewodowych stale się rozwija, dzięki czemu zyskujemy nowoczesne sprzęty o rozbudowanej funkcjonalności. Przed zakupem najlepiej zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od sprzętu. Pozwoli to zawęzić grono poszukiwań i podjąć ostateczną decyzję.

Tylko odkurzanie?

Większość sprzętów posiada wyłącznie możliwość odkurzania. Jednak istnieją takie, dzięki którym możemy dodatkowo umyć podłogę. Posiadają one nakładkę mocującą. Niektóre modele posiadają także możliwość mopowania parowego, które jest niezwykle skuteczną oraz higieniczną metodą na walkę z niewidocznymi alergenami i bakteriami.

Do jakich powierzchni ma służyć?

Istnieją modele, które składają się z jednej części. Tego typu odkurzacze sprawdzą się jako podstawowe sprzęty do czyszczenia powierzchni płaskich. Bardziej rozbudowane modele można przekształcić w ręczny odkurzacz, dzięki któremu możemy swobodnie sprzątać kanapę, krzesła czy samochód.

Ważna jest moc, ale nie tylko

Wiele modeli odkurzaczy bezprzewodowych posiada dużą moc. Warto jednak sprawdzić dodatkowo jeszcze jeden parametr. Długość działania baterii na najwyższej mocy. W niektórych przypadkach może być to zaledwie kilkanaście minut. W przypadku kiedy to właśnie moc jest dla nas ważnym kryterium wyboru, warto wybrać ten model, który pracuje na wysokich obrotach przez najdłuższy czas.

Waga ma znaczenie?

Choć odkurzacze bezprzewodowe nie są szczególnie ciężkie, a ich waga waha się od około 2 do ponad 6 kilogramów, to może być to istotne dla tych, którzy będą przemieszczać się między piętrami ze sprzętem.

Zbiornik na śmieci – ile pomieści?

W przypadku dużego mieszkania warto sprawdzić ile kurzu potrafi zmieścić w jednym pojemniku wybrany przez nas model.

Głośność – dla wrażliwych

Odkurzacze bezprzewodowe należą niestety do głośniejszych sprzętów. Spowodowane jest to tym, że posiadają one system bezworkowy. W zależności od tego jaki model wybierzemy, głośność może wynosić od 60 do około 90 dB.

Dodatkowe funkcjonalności

Warto sprawdzić jakie wyposażenie dodatkowe oferuje producent. Wiele modeli możemy kupić w różnych konfiguracjach. Możemy np. postawić na model z podstawowym wyposażeniem, do którego po czasie możemy dokupić pasujące końcówki. To, co jest przydatne na co dzień, to z pewnością elektroszczotka. Posiada ona obrotowy wałek, dzięki któremu sprzątanie jest dużo dokładniejsze. Idealna zarówno do powierzchni twardych jak i dywanów. Niektóre modele posiadają w zestawie także mniejszą jej wersję, która idealnie sprawdzi się do sprzątania tapicerki samochodowej czy mebli tapicerowanych. Przydatną funkcją jest także oświetlenie LED. Dzięki niemu możemy dostrzec nawet najmniejsze okruszki czy sierść i przeprowadzić dokładniejsze sprzątanie. Wiele modeli ze szczegółowym opisem dostępnych jest na: batna24.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here