Odwiedzasz Gdańsk z dzieckiem? Tych atrakcji nie możesz pominąć!

0
3453

Jeśli masz zamiar odkrywać piękno polskich miast, a jednym z celów Twojej wycieczki jest Gdańsk, jednego możesz być pewien – nuda Ci nie grozi. To miasto to wspaniałe atrakcje i zabytki, których pominąć nie można. Na co koniecznie musisz zwrócić uwagę podczas zwiedzania tego miasta? Oto miejsca, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Trakt Królewskim

Być w Gdańsku i nie przespacerować się słynnym Traktem Królewskim to jak być w Paryżu, i nie odwiedzić Wieży Eiffla. To przy Trakcie Królewskim skupiły się najpiękniejsze budowle Gdańska, w gronie których wyróżnia się Ratusz Starego Miasta oraz słynny Dwór Artusa. Tu również czekają najsłynniejsze bramy dawnego Gdańska, jak słynna Złota Brama oraz zamykająca ów Trakt Zielona Brama.

Spotkania z perłami gotyckiej architektury

Gdańsk jest wspaniałym kierunkiem wycieczki dla tych, którzy kochają sztukę gotyku i chcą ujrzeć ciekawe budowle wzniesione w tym właśnie stylu. Jak na miasto leżące na słynnym Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego przystało, Gdańsk ma się czym pochwalić. Ważnymi atrakcjami tego typu są tu świątynie o średniowiecznym rodowodzie, a w szczególności – największa ceglana świątynia w Europie, czyli Bazylika Mariacka. Miłośników gotyku mogą też oczarować gdańskie zabytki techniki, w gronie których wyróżnia się Żuraw – słynny dźwig portowy z XV wieku, będący najstarszym obiektem tego typu w Europie.

Najciekawsze muzea Gdańska

Kto chce podziwiać ciekawe wystawy, poznawać dzieje miasta lub zapewnić sobie ciekawą rozrywkę w razie niepogody, ten z pewnością doceni gdańskie muzea. Jedną z najważniejszych placówek jest tu Narodowe Muzeum Morskie – idealne miejsce dla tych, którzy fascynują się morzem, portami i statkami. Ośrodek Kultury Morskiej – to miejsce wręcz stworzone dla dzieci. Znajdą tu multimedialną ekspozycję, możliwość sterowania statkami w wielkim basenie, układania klocków czy przebierania się za marynarzy.Europejskie Centrum Solidarności, Galeria Starych Zabawek oraz Muzeum Bursztynu to kolejne placówki, które cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród turystów. Wszystkie te miejsca są przygotowane do odwiedzin z rodzin z dziećmi. O najciekawszych atrakcjach dla dzieci w Gdańsku przeczytacie na Dzieckowpodrozy.pl .
O trudnym okresie II wojny światowej przypomina z kolei tak ważne miejsce, jak Wartownia nr 1 na Westerplatte. Gdańsk może też oczarować fanów kryminalnych zagadek, dla których nie lada gratką mogą się okazać zbiory tutejszego Muzeum Kryminalistyki.

gdańsk

Gdańsk to wyjątkowe miasto, a wycieczki po jego terenie to wyjątkowa przygoda dla każdego miłośnika historii. Kto chce tu miło spędzić wolny czas, ten znajdzie dla siebie wiele ciekawych możliwości. Jedno jest pewne – w Gdańsku nikt na nudę nie może narzekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here