Odzież męska plus size

Panowie coraz większą uwagę zwracają na swój ubiór. Interesują ich fasony, kolory i wzory. Chcą się ubierać wygodnie i modnie, niezależnie od typu posiadanej sylwetki. Najtrudniejszy wybór czeka tych mężczyzn, którzy mają krąglejsze kształty i chcą dobrze się prezentować, a przy tym zależy im na tym, aby zamaskować niedoskonałości sylwetki, uzyskać efekt wysmuklenia i komfortowo się czuć w ubiorze.

Jak zatem dobierać garderobę plus size? Na co zwracać uwagę? Czy u panów o większej sylwetce sprawdzą się jedynie ubrania w czarnych odcieniach? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Złota zasada dobierana garderoby plus size

Mężczyźni o większej sylwetce muszą zwracać uwagę przede wszystkim na dopasowany rozmiar, zarówno bielizny, odzieży, jak i różnego rodzaju dodatków. Błędne jest bowiem, niestety częste przekonanie, że luźniejsze, oversizowe elementy garderoby zamaskują nadprogramowe kilogramy, szerokie biodra czy okrągły brzuch. Wybieranie ubrań w za dużych rozmiarach daje podobny efekt – zamiast maskować, podkreśla to, co nie ma być widoczne na pierwszy rzut oka. Dodatkowo taka za duża stylizacja prezentuje się dość niedbale, wręcz niechlujnie.

Oczywiście wciskanie się w zbyt małą odzież, na siłę, nie sprawi nagle, że wizualnie ubędzie nam kilogramów. W tym przypadku również efekt będzie zdecydowanie negatywny, a nawet groteskowy. Musimy mieć na uwadze, że każdy producent ma swoją rozmiarówkę. Może się ona różnić nie tylko w poszczególnych elementach garderoby, ale i całych kolekcjach. Bywa również tak, że rozmiarówka jest zawyżona bądź zaniżona.

Kluczem do sukcesu jest pobranie miary. Wystarczy nam metr krawiecki, a do tego najlepiej pomoc drugiej osoby. Pomiary powinny być bowiem wykonywane na wyprostowanej sylwetce, aby były jak najbardziej rzeczywiste. Uzyskane wyniki wystarczy porównać z tabelą producenta, np. umieszczoną na stronie https://duzylolek.pl/, gdzie dostępne są ubrania plus size, aby właściwie dobrać odzież.

Kolory i wzory

Panowie o większej sylwetce muszą zwracać baczną uwagę na wybierane kolory i wzory. Ciemne odcienie wyszczuplają. Ubrania w tych kolorach potrafią wizualnie wysmuklić, co jest bardzo pożądanym efektem. Nie oznacza to jednak, że tylko ciemne odcienie są dostępne dla mężczyzn o krąglejszych kształtach. Lepiej unikać kolorów krzykliwych, a także łączenia ze sobą bardzo wyrazistych i kontrastowych barw, jednak zestaw składający się z białej letniej koszuli i piaskowych chinosów, to idealna propozycja na letnie upały!

W przypadku wzorów lepiej jest stawiać na te subtelne, takie, które nie rzucają się z daleka w oczy. Unikać należy również poziomych pasków, ale i tych pionowych, jeśli są to paski bardzo szerokie lub bardzo wąskie i gęsto ulokowane we wzór. Mogą bowiem źle się prezentować na większej sylwetce.

Materiały – o wyraźnej strukturze

Z materiałów panowie powinni wybierać te, które nie są lejące, cienkie i opinające ciało. Dobrze sprawdzą się ubrania o grubszej strukturze i gramaturze. Powinny być dopasowane, ale nie obcisłe i przylegające.

Ważne jest również dostosowane materiału do pory roku. Latem najlepiej się sprawdzają surowce naturalne, które zapewniają komfort noszenia i przewiewność. Zimą przydają się te grubsze, zatrzymujące ciepło, ale i dobrze odprowadzające wilgoć. Mogą to być mieszanki surowców naturalnych i sztucznych.

Wybór odzieży męskiej plus size absolutnie nie może być przypadkowy. Chodzi bowiem nie tylko o modę i wygodę, lecz również ogólną estetykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here