ogrodzenia panelowe montaż

Na ogrodzenia panelowe decyduje się obecnie coraz więcej ludzi. Dzieje się tak dla tego, że nie tylko wyglądają bardzo estetycznie, ale również są bardzo tanie. Dodatkowym atutem jest prosty montaż dzięki czemu każdy z nas może zrobić to sam. Jeśli montaż zostanie odpowiednio wykonany da nam to gwarancję, że ogrodzenie będzie nie tylko dobrze wyglądało, ale na pewno będziemy się nim cieszyć przez kilka lat.

Zacznij od przygotowania terenu pod ogrodzenie

Na początku nie zależnie od tego na jakie ogrodzenie się zdecydowaliśmy powinniśmy przygotować grunt oraz dokładnemu przyjrzeniu się jego strukturze. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdybyśmy montowali ogrodzenie na trenie  płaskim. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe ponieważ zależy to  od ukształtowania terenu. Ważne jest również aby nasze ogrodzenia panelowe i montaż nie odbywało się w świeżo rozkopanej ziemi. Sprawi to, że osadzenie płotu może być nie tylko mało solidne ale również może grozić to przewróceniem się całej konstrukcji. Następnym równie ważnym punktem naszego montażu jest odpowiednie postawienie słupków, warto jest wcześniej zasięgnąć informacji na ten temat na przykład na stronach internetowych lub forach o tej tematyce.

montaż ogrodzeń panelowych jest wyjątkowo prosty

Wybierz dokładnie miejsca dla wbicia słupków

Jeśli chodzi o ogrodzenia panelowe montaż ich – musimy to wiedzieć – jest szczególnie wymagający dokładnego rozmieszczenia i zaplanowania. Jest to bardzo ważne. Więc zanim jeszcze zaczniemy montować ogrodzenie musimy wszystko dokładnie zaplanować. Bardzo ważne jest rozmieszczenie słupków początkowych oraz narożnych. Jeśli mamy zamiar wykorzystać słupki o przekroju prostokąta 40×60 mm musimy wiedzieć, że warto zwrócić go w stronę frontu cieńszą stroną. Da nam to pewność, że nasze ogrodzenie panelowe będzie wyglądało naprawdę bardzo estetycznie.  Kolejnym krokiem jest dokładne dokonanie pomiaru miedzy postawionymi słupkami. Następnie musimy podzielić je na szerokość przęsła, dzięki temu będziemy wiedzieć, ile będziemy ich potrzebować. Będziemy tez wiedzieć jaka przestrzeń zostaje do naszej dyspozycji. Dzięki temu będzie można zaplanować również długość poszczególnych paneli. Tak, aby całość wyglądała jak bardzo estetycznie.

Montaż – najprzyjemniejsza część

Sam montaż ogrodzenia panelowego jest bardzo łatwy. Tak naprawdę każdy może zrobić to sam, bez pomocy fachowca. Do jego postawienia będziemy potrzebować trzech rodzajów obejm – pośrednich, startowych i narożnych. Wszystkie te rodzaje możemy zakupić w sklepach budowlanych i u producentów. Potrzebujemy każdego rodzaju ponieważ każde z nich pełni swoja funkcję. Dzięki odpowiednio zamontowanemu ogrodzeniu będziemy mieli pewność, że jest ono bezpieczne i stabilne. Pozostaje nam już tylko cieszyć się jego estetyka i funkcjonalnością.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here