Ogrzewanie na podczerwień

Wybór adekwatnego sposobu ogrzewania domu to zawsze jedna z najważniejszych kwestii podczas budowy nowej nieruchomości. To właśnie do nowo powstających domów często zaleca się ogrzewanie za pomocą paneli na podczerwień. Są one odpowiednio dostosowane technologicznie, docieplone, dzięki czemu ogrzewanie elektryczne domu w tym przypadku jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Tanie ogrzewanie domu za pomocą paneli na podczerwień

Panele na podczerwień to stosunkowo nowość na naszym rynku technologii grzewczych, jednak sposób ich działanie opiera się na tym co w naturze znane od zarania dziejów. Panele na podczerwień emitują powiem fale elektromagnetyczne, które są następnie pochłaniane przez wszystkie elementy wyposażenia w danym pomieszczeniu, ale też po prostu przez ściany, podłogę oraz sufit, a także stolarkę okienną oraz drzwiową. Kumulowane tam energia cieplna jest następnie emitowana, dzięki czemu pomieszczenia ogrzewają się. Ten sposób działania jest tożsamy z tym, w jaki sposób słońce ogrzewa ziemię. Dlatego właśnie można powiedzieć, że chociaż takie ogrzewanie elektryczne domu to coś nowego, sam mechanizm opiera się na zjawiska do znanych w przyrodzie od zawsze.

Ogrzewanie elektryczne domu za pomocą paneli na podczerwień – największe plusy

Jeden z największych plusów takiego rozwiązania, to po pierwsze możliwość uniknięcia kosztów związanych z budowaniem całej infrastruktury, potrzebnej do ogrzewania domu za pomocą pieca na węgiel, drewno lub gaz. Po drugie, plusy wynikają również z samego mechanizmu działania paneli. Brak ruchu powietrza to jeden z nich. Dzięki temu w pomieszczeniu nie krążą drobinki kurzu i pyłu, co jest nie do uniknięcia w przypadku innych mechanizmów ogrzewania. Powietrze jest zatem zdrowsze na przykład dla alergików i astmatyków.

Ogrzewanie na podczerwień koszty

Ogromny plus to również same koszty ogrzewania pomieszczeń za pomocą fal elektromagnetycznych emitowanych przez panele. Ciepło jest pochłaniane przez znajdujące się w pomieszczeniach wyposażenie, jest następnie oddawane nawet po wyłączeniu paneli. W efekcie w pomieszczeniu nadal jest ciepło, chociaż panele zostały wyłączone. Możliwość zamontowania termostatów na panelach pozwala jeszcze w większym stopniu kontrolować rachunki za prąd. Ta technologia to zatem naprawdę doskonałe rozwiązanie dla osób szukających ekologicznych źródeł ogrzewania do domu, które jednocześnie chcą uniknąć zbyt dużych kosztów. W nowo budowanych domach czy modernizowanych mieszkaniach, ten sposób ogrzewania jest wręcz perfekcyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here