okap kuchenny podszafkowy
fot. pexels.com

Okap to element w kuchni, który może nam się z początku wydawać całkowicie zbędny. Jednakże jego działanie, to nie tylko mniej zapachów z gotowania, które rozchodzą się po naszym domu, ale również dodatkowe światełko nad kuchenką lub płytą grzewczą. Jakie jeszcze zalety ma okap podszafkowy? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jakie-sa-wady-i-zalety-okapu-podszafkowego/

Okap kuchenny

Do głównych zadań okapu kuchennego należy oczyszczanie powietrza w kuchni. Umożliwia on usuwanie drobinek tłuszczu, nadmiaru wilgoci oraz uciążliwych zapachów, które powstają podczas gotowania, ale i nie tylko! Okap również doskonale radzi sobie z dymem nikotynowym.

Okap rodzaju kominowego wymaga podłączenia do instalacji wentylacyjnej, a wówczas wyciąga zużyte powietrze i poprzez przewód kominowy wyprowadza je na zewnątrz. Okap podszafkowy, z kolei, działa w obiegu zamknięty, nie wymaga podłączenia do instalacji wentylacyjnej. Pełni on głównie funkcję pochłaniacza kuchennego. Wówczas pobiera on powietrze, które następnie przepuszcza przez filtry, a dalej oczyszczone pobiera do mieszkania.

Czy warto go mieć?

Okap podszafkowy to urządzenie, które jest niewielkie i nie wymaga skomplikowanego montażu, który łączy go z wyciągiem wentylacyjnym. Pracuje on jako pochłaniacz, który montuje się nad płytą grzewczą, nierzadko również bezpośrednio do ściany.

Niewielki rozmiar tego urządzenia powoduje, iż nie rzuca się on mocno w oczy, a i doskonale komponuje z całą zabudową kuchenną. Dodatkowo nowoczesne modele okapów podszafkowych są zaprojektowane w ten sposób, iż stanowią doskonałą ozdobę aranżacji kuchennej. A jeśli komuś zależy na tym, by urządzenie było całkowicie niewidoczne, można je zabudować w szafce wiszącej, która jest przeznaczona do tego celu.

Pochłaniacz kuchenny doskonale sprawdzi się w niewielkiej kuchni, nie zużywa dużo energii, a za to doskonale radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów kuchennych, które towarzyszą nam zwykle przy regularnym gotowaniu.

Przeczytaj też: http://www.bazanciarnia.pl/zmywarka-dla-oszczednych-jaka-bedzie-najlepsza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here