Okna PCV - innowacyjne rozwiązania dla inwestorów

Okna plastikowe stosowane są powszechnie w polskich domach, stanowią też częsty element wykończenia obiektów użyteczności publicznej. Inwestorów indywidualnych i klientów biznesowych przekonują swoją odpornością na upływ czasu, a także częste otwieranie czy działanie intensywnych czynników atmosferycznych. Okna PCV to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie w Polsce.

Najmocniejsze strony okna PCV

W porównaniu z oknami drewnianymi te plastikowe lepiej znoszą zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie potrzebują czyszczenia z użyciem profesjonalnych środków ani regularnej impregnacji. Okna PCV zachowują pierwotny kształt nawet mimo braku zainteresowania ze strony właściciela. Wystarczy gdy ten ostatni raz na jakiś czas przetrze ramy szmatką z płynem do mycia naczyń, a szyby umyje zwykłym produktem do tego typu powierzchni.

W porównaniu z dawniej sprzedawanymi oknami te dostępne w dzisiejsze ofercie są bardziej odporne na działanie promieni słonecznych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich wzmocnień ze stali ocynkowanej profil PCV nie zmienia swojego kształtu nawet pod wpływem skrajnych temperatur. Z biegiem lat, a często i dekad, zachowuje swoje pierwotne właściwości. A po tym czasie nadaje się do recyklingu.

Dlatego nie ma sensu twierdzić, że skoro okna PCV są wykonane z tworzyw sztucznych, to zanieczyszczają środowisko. Dzieje się wręcz przeciwnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę coraz wyższą klasę energooszczędności takich modeli.

– Nowoczesne okna PCV osiągają coraz lepsze wartości współczynnika izolacji ciepła, co pozwala na realne oszczędności na ogrzewaniu i ograniczenie swojego wpływu na zjawisko efektu cieplarnianego – informuje przedstawiciel producenta okien Hensfort.

Biorąc pod uwagę, że okna PCV są obecnie najtańszą alternatywą, ich zakup to zatem inwestycja rozsądna i niezbyt obciążająca domowy budżet.

Znaczenie detali

Okna PCV różnią się od siebie pod względem zewnętrznym. Już na pierwszy rzut oka da się dostrzec odmienną szerokość czy wysokość. Do tego dochodzi głębokość profilu oraz zastosowane w nim zawiasy. Wielu znaczących detali wykonania okna PCV nie da się natomiast dostrzec. Pełnią one jednak znaczącą rolę chociażby w kształtowaniu izolacyjności cieplnej bądź akustycznej.

Stolarkę okienną do swojego domu czy biura należy wybierać w oparciu o takie niewidoczne szczegóły. Należy do nich między innymi liczba komór zarówno w skrzydle, jak i w okuciu. Istotna pozostaje szerokość zabudowy i zastosowanie specjalnych uszczelek. Takie czynniki mają znaczenie w ograniczaniu strat ciepła. Na bezproblemowe użytkowanie oraz trwałość samego okna plastikowego wpływają między innymi grzybki obrotowe, wskazane w polskiej strefie klimatycznej. Zmieniające się temperatury wymagają elastycznego dostosowania docisku skrzydła do ramy i tu właśnie sprawdza się wspomniany element. Z kolei zabezpieczenie przed błędnym położeniem klamki chroni części okna PCV przed uszkodzeniem, co przekłada się na ich trwałość. Atutem pozostają zaczepy antywyważeniowe, zapewniające większe bezpieczeństwo, a także podnośniki ułatwiające otwieranie i zamykanie skrzydła.

Materiał wykonania okna pozostaje kluczowym aspektem podczas wybierania stolarki okiennej. Na rozważeniu różnych opcji w tym zakresie proces selekcji nie powinien się jednak zakończyć. Świadomie podejmowana decyzja musi obejmować więcej szczegółów związanych z wykonaniem, montażem i eksploatacją okna PCV. Poświęcając takim kwestiom więcej czasu, potęguje się późniejszą satysfakcję z zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here