Olejowanie włosów

Azjatyckie triki urodowe od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem kobiet na całym świecie. Jednym z najpopularniejszych trendów jest olejowanie włosów. Warto jednak wiedzieć, że błędnie wykonany zabieg lub nieodpowiedni olej może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Na początku należy określić porowatość włosów, która jest związana z rozchyleniem łusek. Sprawdź, jak dobrać oleje do każdego rodzaju włosów.

Oleje nasycone dla włosów niskoporowatych

Włosy o niskiej porowatości mają łuski, które właściwie nie są rozchylone i ściśle do siebie przylegają. Taki włos najlepiej będzie wchłaniał witaminy, minerały oraz inne cenne substancje z olejów nasyconych, które mają małe cząstki. Podczas domowego testu, który polega na zanurzeniu włosów w szklance wody na pięć minut, kosmyki będą unosić się na powierzchni lub nieznacznie zanurzą się w wodzie.

Do olejowania włosów niskoporowatych idealnie nadaje się popularny olej kokosowy, który nawilży i odżywi kosmyki, a także znacząco przyspieszy ich regenerację oraz zabezpieczy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Naturalny olej kokosowy tłoczony na zimno można znaleźć pod adresem https://olejarnia-gaja.pl/. W przypadku włosów niskoporowatych może ponadto sprawdzić się olej arachidowy oraz palmowy.

Oleje jednonienasycone dla włosów średnioporowatych

Właścicielki włosów o średniej porowatości mogą zauważyć podczas domowego testu, że kosmyki są zanurzone w wodzie mniej więcej do połowy. Włosy średnioporowate powinny być olejowane przy pomocy olejów z cząstkami średniej wielkości, czyli olejami jednonienasyconymi. Do tej grupy zalicza się najzwyklejsza oliwa z oliwek, która świetnie sprawdzi się jako produkt do regeneracji zniszczonych włosów.

Wyraźną poprawę kondycji włosów można zauważyć także w przypadku olejowania tłoczonym na zimno olejem słonecznikowym, który odżywi suche włosy i pomoże w odzyskaniu zdrowego wyglądu zniszczonych kosmyków. Dobrym pomysłem może okazać się także sięgnięcie po olej rzepakowy, który wygładzi włosy oraz doda im blasku. Ponadto warto przetestować olej arganowy, rycynowy oraz sezamowy.

Oleje wielonienasycone dla włosów wysokoporowatych

W przypadku włosów wysokoporowatych, czyli opadających na dno szklanki podczas domowego testu i mających mocno rozchylone łuski, najlepiej sprawdzą się oleje wielonienasycone z dużymi cząstkami. Sprzymierzeńcem w walce o zdrowe i zadbane włosy może być olej lniany z Olejarni Gaja. Wiele osób stosuje go w przypadku problemów z wypadaniem włosów, co ma związek z wysoką zawartością kwasów odpowiedzialnych za dobrą kondycję kosmyków omega-3 i omega-6.

Do zabiegu olejowania włosów można ponadto wykorzystać olej z czarnuszki, który może pomóc pozbyć się łupieżu, wzmocni osłabione kosmyki oraz doda im blasku. W przypadku włosów o wysokiej porowatości może także sprawdzić się olej konopny z wysoką zawartością witaminy E, która jest kluczem do zdrowego wyglądu włosów. Można również śmiało sięgnąć po olej z ogórecznika, wiesiołka lub pestek dyni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here