Opadające powieki

Opadające powieki to problem wielu osób. Twój wyraz twarzy sprawia wrażenie, że jesteś zmęczona? A może zawsze wyglądasz na zaspaną lub smutną? Prawdopodobnie masz do czynienia z tym defektem estetycznym. Może on przyjmować różne postacie – powieki potrafią opadać jedynie subtelnie lub niemal całkowicie zakrywać źrenice. Dowiedz się, co może być przyczyną takiego stanu oraz jak można poprawić swój wygląd.

Opadające powieki – skąd się biorą?

Problem opadających powiek może dotyczyć zarówno dzieci, osób młodych, jak i starszych wiekiem. Niekiedy pojawia się tylko na jednej powiece, jednak częściej dotyczy obu oczu. Wyróżnić można różne przyczyny takiego stanu – czasami powodem są osłabione mięśnie dźwigacza powiek lub uszkodzenia nerwów. Niekiedy winna jest genetyka oraz utrata elastyczności skóry. W innych przypadkach problem wynika z niektórych przewlekłych schorzeń, na przykład cukrzycy. Czasami opadające powieki potrafią towarzyszyć dzieciom od urodzenia. Chociaż zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, powodują problemy natury psychologicznej oraz estetycznej. Jeżeli opadające powieki Warszawa są Twoim problemem, możesz umówić się na konsultacje z lekarzem, który po przeprowadzeniu badań wykluczy stan choroby lub zleci dodatkowe analizy, na przykład badanie wzroku.

Opadające powieki – co możesz zrobić?

Opadające powieki rzadko kiedy powodują dyskomfort i najczęściej nie wpływają na zdrowie ani samopoczucie ludzi, stanowią jednak problem natury kosmetycznej. Problem ten uwidacznia się wraz z upływem lat i towarzyszy innym procesom starzenia się skóry. Sprawia, że skóra na powiekach wygląda na bardzo cienką, przez co jeszcze bardziej narażona jest na działanie czynników zewnętrznych. Jeżeli problem nie jest zaawansowany, najczęściej da się go zamaskować za pomocą starannie dobranego makijażu. Aby jednak trwale się go pozbyć, warto skorzystać z zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna. Jednym z nich jest blefaroplastyka czyli plastyka powiek. To tak naprawdę zabieg chirurgiczny, który przeprowadza się w znieczuleniu. Polega na podniesieniu powiek poprzez wykonanie niewielkich nacięć i usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej spod powiek. Na jego koniec, lekarz zszywa tkanki pojedynczym szwem, dzięki czemu blizny praktycznie nie są widoczne. Innym sposobem na walkę z tym problemem jest laserowa plastyka powiek albo zabiegi z zastosowaniem plazmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here