Opieka osób starszych w Niemczech

Opieka seniora w Niemczech stale zyskuje na popularności. Zawód opiekunki zapewnia atrakcyjne zarobki oraz stabilne zatrudnienie. W dodatku praca jest bardzo satysfakcjonująca. Z pewnością odnajdą się w niej osoby, które lubią na co dzień pomagać innym. Chcesz spróbować swoich sił w opiece osób starszych w Niemczech? Do wyboru masz dwie ścieżki. Możesz zdecydować się na współpracę z agencją opiekuńczą, która znajdzie dla Ciebie ofertę i zorganizuje wyjazd. Możesz również zorganizować wszystko od początku do końca na własną rękę. Przeczytaj artykuł i poznaj plusy i minusy obu rozwiązań.

Trudności w pracy na własną rękę

Mogłoby wydawać się, że podjęcia pracy bez agencji wystarczy znaleźć zlecenie i omówić szczegóły z niemiecką rodziną. Niestety trudności podczas samodzielnego wyjazdu jest o wiele więcej. Podejmując współpracę z rzetelną agencją opiekunka osób starszych ma zapewnioną legalną formę zatrudnienia, ubezpieczenie i składki. Dodatkowo jest pod opieką wykwalifikowanego koordynatora. Dzięki temu rozwiązaniu opiekunka w razie trudności zawsze może otrzymać natychmiastową pomoc. Podczas wyjazdu na własną rękę niezbędna będzie również organizacja i opłata transportu w obie strony.

Dużym problemem w pracy na własną rękę jest często również brak umowy. Praca na czarno nie jest zgodna z prawem i naraża opiekunki osób starszych na przykre konsekwencje. Nielegalna praca w Niemczech może wiązać się z karami pieniężnymi, zakazem pracy lub nawet wydaleniem z kraju. Dodatkowo stwarza ona zagrożenie braku wypłaty zarobionych środków.

Rzetelny pracodawca w opiece seniora w Niemczech

Decydując się na współpracę z agencją opiekuńczą otrzymujesz umowę i wszystkie niezbędne formalności. Mimo to należy zadbać, aby współpracować jedynie z rzetelnymi firmami. Przykładem takiego pracodawcy jest firma Perfekton. Firma istnieje na rynku od ponad dwunastu lat i cieszy się zaufaniem tysięcy opiekunek osób starszych. Agencja zapewnia bezpłatny transport w obie strony oraz wynagrodzenie wynoszące nawet 8400 zł netto miesięcznie. Otrzymujesz także pomoc doświadczonego koordynatora. Szukasz pracy w opiece w Niemczech? Sprawdź najnowsze zlecenia w firmie Perfekton: Wyjazdy Niemcy opieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here