Piękne lasy oraz bliskość Jeziora Turawskiego to czynniki, dzięki którym Kadłub Turawski jest coraz wyżej oceniany jako miejscowość dobra na rodzinne wczasy. Agroturystyka ma się tu coraz lepiej, a ciekawa okolica przyciąga spragnionych ciszy i spokoju mieszkańców miast.
Pierwsze wzmianki o tej wsi pochodzą z końca XIII wieku. Wiadomo, że jej pierwszymi właścicielami byli książęta opolscy. W XVI wieku, gdy wieś była już własnością rodów szlacheckich, stał się Kadłub znany jako miejsce wytopu żelaza oraz rudy darniowej. Mimo długiej historii miejscowości, zabytków na jej terenie jest niewiele. Większość z nich stanowią przydrożne krzyże i kapliczki. Obiektem, który przyciąga uwagę swą historią, jest kościół w Kadłubie Turawskim. Jego historia sięga połowy XIX wieku. Pierwotnie był to spichlerz, który mieszkańcy wsi zmienili w kaplicę. Z czasem, dzięki rozbudowie, zyskał on formę obecnego kościoła. Największa rozbudowa przypada na lata 60. XX wieku, kiedy to proboszczem wsi został ksiądz Jerzy Obst. Przy proteście władz oraz przy problemach stwarzanych przez władze, udało się rozbudować kościół. W takiej formie, jaką zyskał on w 1967 roku, można go oglądać do dziś.
Okolica sprzyjająca aktywnej turystyce oraz coraz lepiej rozwijająca się w tym rejonie agroturystyka to oferta, z której każdy z nas może skorzystać. Rodzinne wczasy w tym miejscu mogą się okazać wspaniałą przygodą i szansą do wypoczynku w rejonie bardzo atrakcyjnym dla turystów.

http://www.innebrzmienia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here