Oprawa graficzna ślubu

Sama ceremonia ślubna zarówno w kościele, jak i w urzędzie stanu cywilnego jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdej z par. Do tego dochodzi także przeżycie związane z organizacją przyjęcie weselnego, które jest doskonałym symbolem na uczczenie miłości w gronie rodzinnym. Nic więc dziwnego, że planowanie wesela związane jest z szeregiem wyborów, w tym oprawy graficznej. 

Kolor przewodni wesela

Bardzo często podczas organizacji wesela mamy w pierwszej kolejności do czynienia z wyborem koloru przewodniego, który ma być charakterystyczny dla danej imprezy. To wokół niego zazwyczaj skupiają się nie tylko dekoracje sali, ale także elementy na samochodzie pary młodej, w kościele lub urzędzie, a nawet w strojach przyszłych nowożeńców. Warto zatem dobrać odpowiedni kolor bazowy tego dnia. Najczęściej wybierany kolor to czerwień, czyli kolor miłości. Następnym jest róż, który symbolizuje niewinność, zwiewność, elegancję. Te dwa kolory są najbardziej popularnymi także ze względu na fakt, że do niedawna bardzo dobrze komponowały się z wystrojem sal weselnych. Teraz jest nieco inaczej – bardzo często dekorację sali stanowi światło, którego kolorów jest wiele. Zatem stały się modne także fiolety, niebieskości, a nawet zielenie. Wszystko po to, by dodatki stanowiły spójną całość. 

Oprawa graficzna wesela – czym jest?

Oprawa graficzna wesela ściśle łączy się z jego kolorem przewodnim. Opiera się w pierwszej kolejności przede wszystkim na save the date, czyli “przypominajkach” o weselu. Są to karteczki, które przed samymi zaproszeniami lub po nich, wysyła się do swoich gości, by przypomnieć im o Waszej uroczystości. Już na nich, jak i na zaproszeniach widoczny powinien być charakter wesela – jeśli ich oprawa graficzna będzie opierała się na kwiatkach, opływowych kształtach, pastelowych kolorach i romantycznej czcionce, można spodziewać się, że wesele będzie w charakterze romantyczny, rustykalnym. Można w oprawie graficznej postawić również na elegancję, co powinno także być spójne z założeniem wesela, a także winietkami, menu i listą gości, które również powinny mieć ten sam styl. Najlepiej jest wszystkie te elementy zamówić w jednym miejscu, np. na stronie https://amelia-wedding.pl, gdzie oferowana jest papeteria ślubna. 

Wesele a ważne dodatki

Przyjęcie weselne to czas, w którym możemy razem z naszymi bliskimi cieszyć się z naszej miłości. Jednak i tutaj kluczowa jest organizacja. Warto dla gości przygotować wydrukowany plan wesela, a także kompleksu weselnego, by wiedzieli gdzie i kiedy się zameldować, np. w recepcji hotelu. Jeśli chodzi o drukowane dodatki, kluczowym elementem będą również personalizowane nalepki na alkohol. Mogą one nawiązywać do pary młodej, co stanowi dodatkowy element humorystyczny na weselu. Oprócz oprawy graficznej w postaci menu, winietek, listy gości i stolików, warto także zadbać o inne elementy papeterii ślubnej, jak winietki do upominków w formie podziękowań. Będzie to idealna pamiątka dla gości na lata, która będzie przypominać nie tylko o samym przyjęciu, ale także o jego charakterze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here