Dekoracje ścienne to jeden z tych dodatków, które w jednej chwili potrafią odmienić cale pomieszczenie. Warto zatem wytężyć wyobraźnię i dostosować swój pomysł do charakteru danego wnętrza. Warto przy tym pamiętać o oryginalności. Dzięki nietuzinkowym ozdobom na ściany, metamorfoza każdego pomieszczenia może być bardzo łatwa, a przy tym szybka i niedroga.

Inne spojrzenie na popularne dekoracje

Choć wydawać by się mogło, że tapety i fototapety oraz różnego rodzaju naklejki ścienne i meblowe dawno przestały być oryginalne warto na nie spojrzeć świeżym okiem. Bez wątpienia można wśród nich znaleźć wiele niebanalnych motywów i wzorów.

Z pewnością piękną ozdobą będą welurowe naklejki ścienne, które można wzbogacić detalami wykonanymi własnoręcznie. Skorzystanie z licznych szablonów malarskich, tak jak z welurowych naklejek, bez wątpienia pozwala na niezwykle twórczą zabawę z gotowymi wzorami. Nie wolno też zapominać o trójwymiarowych naklejkach ściennych, które przynoszą do pomieszczenia wiosenną świeżość. W królestwie dziecka również można przeprowadzić taką metamorfozę. Wystarczy powiesić prostą drewnianą huśtawkę na tle nietuzinkowe fototapety na przykład z widokiem na łąkę obsypaną kwiatami albo pole obsiane czerwonymi makami.

Ozdobne pamiątki i niebanalne dekoracje

Piękne chwile utrwalone na kolorowych zdjęciach albo pamiątki czy przedmioty przywołujące miłe wspomnienia to bez wątpienia doskonały pomysł na udekorowanie ściany. Warto wybierać ramki w podobnej kolorystyce czy też o zbliżonym kształcie lub stworzyć nieco bardziej nietuzinkowy kolaż z zupełnie różnych ramek.

W pokoju młodzieżowym rewelacyjnie sprawdzą się różnokolorowe girlandy, które wspaniale ożywią również korytarz, przedpokój albo nawet kuchnię urządzoną w stylu skandynawskim.
Każdy mol książkowy może na przykład zainwestować w dekoracyjne ale ledwo widoczne półki na swoje zbiory. Taka niebanalna biblioteczka na książki daje z pewnością niebywały efekt lewitowania ulubionych ukochanych tytułów.

Maluszki natomiast uwielbiają wręcz rysować na ścianach, dlatego warto pomalować jedną z nich tzw. farbą tablicową. Nie ulega wątpliwości, że taka ozdoba będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie.

http://www.home-bazaar.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here