Oryginalne i zamienne tonery do drukarki HP

Szybkie działanie drukarki laserowej jest cenione nie tylko w firmach, ale również domach. Obecnie urządzenia laserowe nie kosztują dużo, dzięki czemu każdy może się w nie wyposażyć. W porównaniu z modelami atramentowymi rzadziej ulegają awariom. Ich działanie wymaga użycia tonera. Do jakich urządzeń pasuje toner ce285a? Czy lepszy jest toner oryginalny czy zamiennik?

Toner HP 85a – jakie drukarki wymagają jego użycia?

W drukarkach atramentowych stosuje się tusze, a w drukarkach laserowych tonery. Toner to proszek złożonych z żywicy termoplastycznej, kolorowych pigmentów i tlenków metali, który jest zamknięty w szczelnej obudowie. W przeciwieństwie do tuszu nie rozleje się, dzięki czemu ryzyko awarii drukarki jest ograniczone. Ważny jest jednak fakt, że drukarka atramentowa pozwala na drukowanie materiałów monochromatycznych i kolorowych, a drukarki laserowe, do których pasuje toner ce285a umożliwia wyłącznie wydruk monochromatyczny.

HP ce285a to oryginalny toner, który umożliwia korzystanie z takich modeli drukarek jak: HP LaserJet Pro P1102, HP LaserJet Pro M1130, HP LaserJet Pro M1210mfp oraz w paru innych urządzeniach. Inne oznaczenie tonera to HP 85A i przy zakupie najlepiej je pamiętać. Oryginalny toner spełnia wysokie wymagania użytkowników i umożliwia wydrukowanie o wiele większej liczby stron niż ma to miejsce w przypadku dowolnej drukarki atramentowej. Toner HP 85A pozwala na wydruk aż 1600 stron.

HP toner – charakterystyka oryginalnego produktu

Hewlett-Packard dostarcza użytkownikom swoich drukarek również tonery. Dzięki temu wiadomo, że np. toner HP 85a jest perfekcyjnie dostosowany do potrzeb wymienionych wyżej urządzeń. Jakość oryginalnych tonerów jest niezaprzeczalna, ponieważ zanim trafią do sprzedaży, są poddawane wielu testom oraz badaniom. Na etapie produkcji przechodzą szczegółową kontrolę. Wydajność deklarowana przez producenta jest adekwatna do rzeczywistości. Wydruki są najwyższej jakości.

Oryginalne tonery są objęte gwarancją producenta i spełniają wysokie wymagania, ale zwróć uwagę na ich cenę. Zanim kupisz drukarkę, sprawdź, ile kosztują materiały eksploatacyjne, ponieważ zdarza się, że drukarka jest tania, a tonery kosztują sporo. Sprawdź, ile stron można wydrukować za pomocą jednego tonera i przekonaj się, ile wynosi koszt w przeliczeniu na stronę. Cenę tonera ce285a możesz sprawdzić na stronie https://www.drukuj24.pl/. Porównaj też cenę zamiennika.

Zamienny toner HP 85a – co warto wiedzieć?

Zamienny toner ce285a kosztuje o wiele mniej niż oryginał. Czy warto go kupić? Zamienniki są dostarczane przez zewnętrznych dostawców, co często budzi wątpliwości. Wystarczy jednak wybrać produkt producenta, który ma już ugruntowaną pozycję na rynku, aby sporo zaoszczędzić i cieszyć się jednocześnie bardzo dobrą jakością wydruków. Zamienniki mają nieco inny skład niż oryginały, ale czarne tonery gwarantują niemal identyczne wydruki co ich wersje oryginalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here