Oszczędzaj z energią ze słońca! Panele słoneczne od Columbus Energy

Nieważne czy jesteś członkiem rodziny i pragniesz zaoszczędzić na energii ze słońca, czy może rolnikiem, który potrzebuje opłacalnych rozwiązań dla swojego gospodarstwa lub może partnerem biznesowym. Firma Columbus Energy daje energię dla każdego, w całej Polsce. Ponad 3500 zrealizowanych instalacji paneli słonecznych oraz fotowoltaicznych. Doświadczona ekipa montażowa oraz doskonałe doradztwo to cechy wyróżniające firmę spośród innych na rynku. Zaoszczędź na energii z Columbus Energy!

Columbus Energy to firma działająca od 2014 roku, która zajmuje się profesjonalną sprzedażą oraz montażem paneli oszczędzających prąd. Oferta kierowana jest nie tylko dla klientów indywidualnych ale także dla dużych firm.

Jak działają panele słoneczne?

Dzięki właściwościom fizycznym krzemu, z którego zrobione są panele fotowoltaiczne, promienie słoneczne zmieniają się w darmową energię elektryczną. Takie rozwiązanie umożliwia pozyskanie energii na wszystkie urządzenia elektroniczne w całym domu. Jedynym, natomiast bardzo ważnym czynnikiem, który pozwoli dostarczyć jak najwięcej energii, jest umieszczenie paneli w miejscu, które jest bardzo jasne. Nie można dokładnie zbadać ilości zgromadzonej energii, gdyż zależy to od mocy całej instalacji, kąta nachylenia paneli oraz mocy promieniowania.

Właściwości paneli

Plusem posiadania paneli są ich właściwości samooczyszczania oraz to, że nie wymagają obsługi. Wszystko odbywa się zdalnie przez specjalne urządzenie, które podłączone jest do sieci wi-fi. Kontrolowanie ręczne nie jest wcale konieczne. Podobnie jest z czyszczeniem, które następuje w trakcie zimy za pomocą śniegu.

Fotowoltaika jaka moc ?

Najlepiej aby instalacja była dopasowana do zapotrzebowania gospodarstwa. Mniejsza moc skutkuje tym, że oszczędności za prąd będą z pewnością mniejsze. Zbyt duża moc powoduje na pewno większe nakłady finansowe i znacznie dłuższy okres zwrotu. Wbrew pozorom oszczędności wcale nie są większe. Dlaczego? Ponieważ większość zgromadzonej energii zostaje utracona w czasie. Dlatego niezmiernie ważne jest aby odpowiednio dobrać moc instalacji.

Na polskie warunki nasłonecznienia, na każde zużyte rocznie 1000 kWh energii dobiera się na 1.25 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej. Warto jednak przez samodzielnym podjęciem inwestycji skonsultować się z doradcą energetycznym, który na podstawie danych o zużyciu a także możliwościach energetycznych wywnioskuje, jaka wielkość systemu będzie najrozsądniejsza. Firma Columbus Energy prowadzi specjalne konsultacje, jeśli chcesz z nich skorzystać zajrzyj na stronę: https://columbusenergy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here