paleciak używany warto go mieć

Paleciaki to niewielkie, a jednocześnie bardzo wydajne i użyteczne urządzenia służące do obsługi ładunków, składowanych na paletach. Różnorodność oferty dostępnej na rynku i mnogość modeli sprawia, że każdy znajdzie wśród nich sprzęt idealnie dopasowany do swojej firmy. A dla tych, którzy obawiają się dużych wydatków – dobrym rozwiązaniem są paleciaki używane!

Jeszcze do niedawna (kilka lat wstecz) paleciaki funkcjonowały w świadomości przedsiębiorców jako proste, ręczne urządzenia służące do przewożenia palet przy wykorzystaniu siły fizycznej operatora. Wózki ręczne tego typu były popularne i tanie, jednak niezbyt wygodne w obsłudze.

Dziś, w dużej mierze, miejsce tradycyjnych wózków paletowych zajęły paleciaki elektryczne. Bardziej wydajne, napędzane elektrycznie (dzięki ładowanym akumulatorom), o znacznie większej wysokości unoszenia ale też… wyższej cenie. To jednak nie zniechęca przedsiębiorców przed zakupem tych urządzeń, gdyż sposób na oszczędności stanowi tani paleciak używany.

Używane paleciaki – niższa cena, te same możliwości

używany paleciak niższa cena te same możliwości

Jeśli jedynym, co powstrzymuje Cię przed zakupem wózka paletowego jest jego cena, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: używany paleciak może kosztować nawet o połowę mniej niż nowy! Na jego koszt wpływ ma kilka czynników, m.in:

  • model;
  • marka;
  • maksymalna wysokość unoszenia i udźwig;
  • rok produkcji;
  • stan techniczny;
  • ilość przepracowanych motogodzin;
  • stan akumulatora.

Koszt zakupu nowego sprzętu to od 20 tysięcy wzwyż, jednak decydując się na kupno kilkuletniego sprzętu używanego w dobrym stanie można zaoszczędzić od 20 do nawet 50% jego pierwotnej ceny.

Firmowe, wydajne i sprawne technicznie wózki paletowe używane znajdziesz np. tutaj.

Dlaczego warto wybrać używane paleciaki?

Głównym atutem zakupu używanych paleciaków jest oczywiście oszczędność, przy jednoczesnym sukcesywnym rozwoju (dzięki nabyciu nowego sprzętu). Wózki paletowe elektryczne to urządzenia, które wykorzystuje się z powodzeniem w wielu branżach – głównie jednak w magazynowym transporcie bliskim oraz do obsługi zamówień i palet z produktami w sklepach, marketach i centrach handlowych.

Dzięki niewielkim rozmiarom, wózki paletowe świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie ruch pieszy przebiega po tych samych drogach, co transport ładunków. Ich promień skrętu jest niewielki, a one same nie potrzebują wiele miejsca, nawet w trakcie unoszenia czy opuszczania ładunków.

A jeśli wózki paletowe potrzebne są do obsługi stanowisk magazynowych czy prac na zapleczu sklepów – nie musisz się dodatkowo przejmować wyglądem używanych pojazdów. Wtedy głównym aspektem jest ich działanie.

Czy warto kupować używane paleciaki ręczne?

czy warto kupować używane paleciaki ręczne

Paleciak ręczny to urządzenie, którego koszt zakupu oscyluje w okolicach około 1 000 zł. Choć w porównaniu z innymi urządzeniami transportu bliskiego jest to niewiele, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wystrzegać się kupna używanych wózków tego typu.

Jednocześnie będzie to świetne rozwiązanie dla:

  • niewielkich sklepów, które nie przyjmują na co dzień dużych zamówień;
  • zakładów produkcyjnych, w których paleciaki ręczne ułatwią transport międzystanowiskowy;
  • składów budowlanych i sklepów ogrodniczych czy motoryzacyjnych, gdzie paleciaki muszą pracować w dość ciężkich warunkach.

Wózek widłowy czy paletowy?

Maksymalny udźwig paleciaków wynosi ok 1-3 ton. A co jeśli potrzebujesz do swojego zakładu pracy bardziej wydajnych urządzeń? Wtedy z pomocą przychodzi oferta popularnych wózków widłowych czołowych. Wózki widłowe elektryczne do magazynów czy spalinowe do użytku na zewnątrz pomieszczeń – mogą unieść ładunki do kilku ton więcej.

Dodatkowo, mają znacznie znacznie większe możliwości wózków czołowych, które z łatwością obsługują nawet kilkumetrowe regały średniego składowania. Paleciak ręczny dysponuje wysokością unoszenia ładunków od 20 do 50 cm (!), natomiast napędzany akumulatorem wózek paleciak może unosić ładunki zwykle na około 2 metry.

Wynajem paleciaków i widlaków

Z kolei jeśli aktualnie nie dysponujesz budżetem pozwalającym na zakup czy to nowych, czy używanych paleciaków i widlaków, rozwiązaniem będzie wynajem. Wynajem urządzeń może trwać od jednego dnia do nawet 36 miesięcy. Dzienna stawka uzależniona jest od typu urządzenia i jego udźwigu.

W popularnych wypożyczalniach wózków, jak ta tutaj – stawki za wynajem paleciaków elektrycznych zaczynają się już od ok 30-40zł za dzień. Wynajem urządzenia jest wygodnym rozwiązaniem, dla firm, w których wózki nie są potrzebne codziennie lub których budżet nie pozwala na zakup sprzętów na własność. W obydwu przypadkach, dzięki wypożyczonym pojazdom, nie trzeba rezygnować ze sprawnie przebiegających procesów transportowych w firmie.

Podsumowanie

podsumowanie

Jeśli interesują Cię tanie paleciaki wybór używanych wózków w dobrym stanie z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Używany sprzęt może być nawet do 50% tańszy, dzięki czemu oszczędzasz a jednocześnie cieszysz się pomocą wydajnych i użytecznych wózków w Twoim przedsiębiorstwie.

Paleciak używany dobrej, sprawdzonej marki, posłuży w Twojej firmie przez długie lata, ułatwiając transportowanie ładunków, podzespołów czy zamówień.

___________________________________________

seolo magdalena kopeć

Magdalena Kopeć
Specjalistka SEO SEM
www.seolo.pl
Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here