Paleta drewniana

Palety drewniane w logistyce są obecnie czymś powszechnym. Wykorzystuje się je praktycznie we wszystkich dziedzinach handlu i produkcji. Zajęły one ważne miejsce w dziedzinie magazynowania towarów i transportu. Paleta drewniana bardzo ułatwia wiele zadań i czynności. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na jej temat.

  1. Paleta drewniana – podstawowe informacje
  2. Palety drewniane i ich zastosowanie
  3. Palety nowe i używane

Drewniane palety zaprojektowano tak, aby wytrzymywały duże ciężary i jednocześnie mogły służyć przez wiele lat.

Paleta drewniana – podstawowe informacje

W miarę rozwijania się branży logistycznej ustalono konkretne kryteria dotyczące konstrukcji oraz parametrów palety, które miały być stosowane w skali międzynarodowej. Dzięki takiej normalizacji powstała europaleta, która jest stosowana jako podstawowa i główna platforma do składowania oraz transportowania różnych towarów.
Pierwsze tego typu palety zostały wyprodukowane w latach sześćdziesiątych XX wieku dla przemysłu kolejowego, a wkrótce znalazły zastosowanie w wielu innych branżach. Standardowa paleta drewniana ma wymiary 1200×800×144 mm. Jest to czterokierunkowa paleta zrobiona z drewna, wzmocniona 78 specjalnymi gwoździami posiadającymi specjalnie ustalony wzór. Waga palety EUR/EPAL wynosi ok. 25 kg. Dziś świat logistyki nie wyobraża sobie życia bez drewnianych palet.

Palety drewniane i ich zastosowanie

Podstawowe zastosowanie palet to łatwy i bezpieczny transport produktów na liniach produkcyjnych, oraz przechowywanie towarów w sposób uporządkowany i zorganizowany w magazynach. Od wielu lat palety są też obiektem pożądania dekoratorów wnętrz, którzy odkryli ten produkt na nowo w przestrzeniach mieszkalnych.

Z palet możliwe jest zrobienie praktycznie wszystkiego: stolików, stołów, łóżek, siedzisk, półek, parkietów, szafek, wieszaków, kwietników i wielu innych rzeczy. Takie meble sprawdzą się nie tylko we wnętrzach domów czy w ogrodach, ale również na tarasach i w lokalach usługowych.

Do łączenia europalet używa się metalowych płaskowników budowlanych i kątowników. Łączenie warto zacząć od najniższej spodniej warstwy, idąc stopniowo w górę. Palety można łączyć także przy użyciu długich wkrętów do drewna.

Palety nowe i używane

W ofercie https://sklep.kampol-logistyka.pl/ znajdują się palety nowe i używane. Odznaczają się wysoką jakością i wytrzymałością. Dostępne są palety EPAL, palety przemysłowe (o różnych wymiarach), palety jednorazowe, palety wystawowe, palety na kantówkach i niestandardowe palety. Dostępne są palety dwuwejściowe i czterowejściowe (zapewniają transport palet przez wózek widłowy lub paletowy). Palety są wykorzystywane w każdych gałęziach przemysłu, handlu oraz usług. Na stronie sklepu internetowego znajduje się darmowy konfigurator niestandardowych palet, dzięki czemu możliwe jest zaprojektowanie palety nietypowej wg. swoich preferencji.

Używane palety to m.in. europalety klasy I, palety EPAL klasy II, palety wystawowe, palety przemysłowe, palety na kantówkach oraz niestandardowe.

Używane palety przemysłowe sprawdzą się w magazynowaniu, jak również w transporcie. W ofercie znajdują się m.in. palety jednorazowe 1200×800 mm ciężkie oraz palety jednorazowe 1200×800 mm lekkie. Oferowane palety drewniane, są paletami czterowejściowymi, dzięki czemu zapewniają bezproblemowe transportowanie ich wózkami widłowymi z każdej strony.

Dostępne są też skrzynie drewniane otwarte o wymiarach 2180x1180x1430. Skrzynie te doskonale się sprawdzą do zabezpieczenia produktów w trakcie transportu zarówno lądowego, jak i morskiego. Skonstruowane są z mocnego i solidnego materiału. Podstawą takich skrzyń są palety czterowjazdowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here