panele Kraków

Planujesz remont lub jesteś w trakcie wykańczania dopiero zbudowanego domu? Zastanawiasz się, co położysz na podłogi, aby mieszkanie było komfortowe i funkcjonalne? Do łask znowu wracają panele – są nie tylko ekologiczne, ale i bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Dostępne w wielu kolorystykach oraz wzorach, idealnie wpiszą się w każde wnętrze – zarówno nowoczesne, jak i klasyczne. Jeżeli interesują Cię panele Kraków jest miastem, w którym z pewnością znajdziesz wysokiej jakości materiały oraz prawdziwych fachowców. Na jakie rodzaje paneli postawić?

Dlaczego warto wybrać właśnie panele?

Niezależnie, czy to są panele czy płytki – wybór podłogi do domu lub mieszkania, to zakup na lata. Warto wiec bardzo starannie przemyśleć tę decyzję, zarówno pod kątem potrzeb wszystkich domowników, jak i własnych preferencji. Co przemawia za tym, że panele podłogowe to dobry wybór? Przede wszystkim walory estetyczne. Marzy Ci się przytulne wnętrze, pełne naturalnych akcentów, jednak nie stać się na drewnianą podłogę? Właśnie w takiej sytuacji panele okażą się trafem w dziesiątkę. Możemy zdecydować się na modele o strukturze drewna, dzięki czemu staną się jego doskonałą imitacją. W przeciwieństwie do drewnianych podłóg są one bardzo łatwe w pielęgnacji. Ogranicza się ona do przetarcia powierzchni mokrą szmatką lub mopem z dodatkiem delikatnych środków czyszczących – najlepiej tych przeznaczonych do paneli. Kolejnymi atutami tego rozwiązania jest możliwość zamontowania ogrzewania podłogowego oraz specjalnej gąbki wygłuszającej – pozwala to na prawdziwy relaks oraz zapewnia wysoki poziom komfortu.

Panele podłogowe – na co zwracać uwagę?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na panele podłogowe do sypialni, salonu lub innych części mieszkania, warto zastanowić się, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie. Jest to między innymi klasa użyteczności. Na rynku dostępne są modele dedykowane do mieszkań prywatnych lub obiektów użyteczności publicznej. Wyróżnia się 6 klas użyteczności – od 31,32,33 oraz 21,22,23. Trzy pierwsze dedykowane są do użyteczności publicznej, natomiast ostatnie do obiektów domowych. Druga cyfra 1,2 lub 3 wskazuje na intensywność użytkowania. Inne modele przeznaczone są do sypialni, po której mało się chodzi, a inne do przedpokoju o dużym natężeniu ruchu. Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest klasa ścieralności. Wyróżnia się 5 klas AC od 1 do 5. Panele pierwszej klasy wyróżniają się najniższą odpornością na ścieranie, natomiast te oznaczone symbolem AC5 – najwyższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here