Pędzle do różu

Wykonanie idealnego makijażu wymaga nie tylko dobrych kosmetyków, ale również profesjonalnych akcesoriów. Każda kobieta wykonująca sobie makijaż na co dzień powinna być posiadaczką przynajmniej kilku różnych pędzli. Już do samego makijażu oka, typu smoky eyes wykorzystuje się od 2 do nawet 6 pędzli. Tak samo w przypadku konturowania twarzy, zazwyczaj inny pędzel używany do bronzera, inny do rozświetlacza, a jeszcze inny do różu. Czym one różnią się między sobą? Najczęściej grubością i rodzajem ścięcia, na przykład pędzel do różu powinien być skośnie ścięty, dzięki temu aplikacja będzie znacznie wygodniejsza i uzyskamy efekt chmurki, a nie wyraźnego i nieestetycznego pasma.

Rodzaje pędzli do różu

Jak już wspomnieliśmy najlepsze są te skośnie ścięte. Jednak podzielić je można jeszcze na wiele grup. W drogeriach znajdziemy pędzle do róży miękkie i bardziej sztywne. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej polecane przez profesjonalne stylistki. Dzielą się również na rodzaj włosa, do wyboru mamy włosie syntetyczne, które doskonałe jest dla kobiet, które mają skłonności do alergii, ponieważ ni uczulają skóry wrażliwej i są bardzo higieniczne. Ponadto są bardzo miękkie, dzięki czemu aplikacja różu jest bardzo łatwa. Drugim rodzajem jest włosie naturalne, które są bardzo miękkie, jednak zdecydowanie droższe. Ich jakość jest warta swojej ceny, ponieważ bardzo dobrze nakłada się nimi róż.

Jak dbać o pędzle do różu?

Jeśli używamy różu w kamieniu, wystarczy jeśli pędzel będziemy czyścić raz na około 2 miesiące, jeśli jednak stosujemy róż w kremie, pędzle trzeba czyścić codziennie. Do umycia pędzli potrzebne nam będzie mydło w kostce lub płyn dla niemowląt oraz spray antybakteryjny. Pędzle należy zamoczyć w ciepłej wodzie, nałożyć na nie preparat i lekko wcierać. Następnie spłukać wodą, psiknąć sprayem i pozostawić na ręczniku papierowym do samoczynnego wyschnięcia.

Ranking pędzli do różu

1. Annabelle Minerals – hipoalergiczne z syntetycznego włosia, rączka bambusowa, bardzo wsyoka jakość.

2. ECONTOUR GOLD – włosie naturalne, trwały i miękki, nie odkształca się.

3. Golden Rose Blusher Brush – włosie syntetyczne, miękki i trwały.

http://www.inaczejmowiac.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here