Typy włosów mogą się różnić. Zapotrzebowanie na stylizację może być inspirowane zmieniającą się modą. Zmiana używanego aktualnie produktu może być powiązana z sezonowością. Jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna: potrzeba profesjonalnych produktów wykonanych z doskonałych składników, zamkniętych w wysokowydajnych preparatach.

Zajmująca się kosmetyką włosów firma Alterna Haircare wychodzi naprzeciw tej potrzebie już od 1997 roku, a dziś jest jednym z liderów tej branży. Punktem wyjściowym do utworzenia tej marki było przekonanie, że klienci nie powinni być zmuszani do wyboru pomiędzy produktami czysto chemicznymi (chociaż sprawdzonymi klinicznie w laboratoriach oraz salonach piękności) a produktami pochodzenia ściśle naturalnego (które, z kolei, nie mogły pochwalić się żadnymi wynikami profesjonalnych testów). A w latach dziewięćdziesiątych właśnie tak było. Alterna Haircare połączyła wtedy oba te nurty, tworząc zupełnie nową jakość i zostając pionierem w branży pielęgnacji włosów. Dzięki nowatorskim pomysłom i doskonałej jakości kosmeteucykom, firma utrzymała swoją pozycję i niedługo później została częścią Henkela, koncernu o ogólnoświatowym zasięgu.

Zdrowie i piękno poprzez naturę

Kosmetyki sygnowane przez Alternę Haircare zawierają całą plejadę starannie dobranych, naturalnych składników. Specjaliści pracujący dla tej marki szukają zdrowych i, przede wszystkim, skutecznych składników dosłownie wszędzie – natura lubi bowiem ukrywać swoje skarby. Dlatego pośród surowców wykorzystywanych przez Alternę Haircare możemy znaleźć rzeczy standardowe, takie jak olejek bambusowy, ale również nieco bardziej egzotyczne i na pierwszy rzut ucha niekoniecznie kojarzące się z pięknie pachnącymi kosmetykami – na przykład kawior czy też morski jedwab. Pomimo tego, produkty Alterny mają naprawdę wspaniałe aromaty.

Niezwykłość tych składników jest dowodem na to, jak poważnie do tematu podchodzi Alterna Haircare. Pracujący dla niej naukowcy nie idą na łatwiznę, uzupełniając braki w składzie chemicznymi odpowiednikami. Zamiast tego przeczesują to, co do zaoferowania ma Matka Natura, choćby skrywała to na dnie morskim. Od samego początku działalności, Alterna z naciskiem podkreśla że to, co zostawia poza jej produktami, jest równie ważne jak to, co się w nich znajduje. Zgodnie z filozofią przyświecającą tej marce, produkty kosmetyczne powinny być wolne od parabenów, siarczanów i innych drażniących lub zbędnych dodatków.

Kawior w laboratorium

Wyszukanie naturalnych składników było tylko połową sukcesu Alterny. Drugą stanowią długoletnie badania laboratoryjne i kliniczne, a później testowanie w warunkach „bojowych”, czyli w salonach pielęgnacji włosów. Lata pracy, testów i konsultacji ze stylistami oraz ich klientami zaowocowały tym, że Alterna Haircare jest tam gdzie jest – w peletonie marek kosmetyków do włosów. Jej produkty można znaleźć we wszystkich dobrych salonach piękności, a wszędzie tam, gdzie takich salonów nie ma, Alterna może dotrzeć za pomocą sprzedaży internetowej: https://pell.pl/firm-pol-1361877269-ALTERNA.html. A naprawdę warto, bowiem trudniej na rynku o specyfiki lepsze niż te wydane pod szyldem Alterny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here