pielęgnacja brody

Look drwala nie schodzi z pierwszych miejsc list modowych trendów. Jeśli mamy tendencje do gęstego zarostu, wygraliśmy los na loterii. Jak sprawić, aby broda prezentowała się dobrze i robiła piorunujące wrażenie na kobietach?

Wbrew pozorom to ważne pytania. Przypominający siano zarost o zniszczonych końcówkach albo płatki suchego naskórka osypujące się na czarną koszulę nie przyniosą nam chwały i spowodują, że osoby, z którymi mamy kontakt będą odwracały wzrok od naszej brody. Jak więc o nią zadbać? Jakie zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że nasz długi zarost doda nam męskości, wzbudzi podziw kolegów i zainteresowanie pań?

Kosmetyki do zadbania o urodę brody

Dobry zestaw do pielęgnacji brody musi zawierać specyfiki, które pozwolą nam zadbać o to, aby zarost był miękki, pachnący, a każdy włosek miał zdrową, nierozdwojoną końcówkę. Takim kosmetykiem jest olej do brody. Nie tylko nawilża, odżywia i zmiękcza brodę, dba też o dobrą kondycję owłosionej skóry twarzy. Olejek sprawia, że skórka będzie gładka i unikniemy efektu łupieżu, nieestetycznie pokrywającego ciemne ubranie.

Co powinien zawierać idealny olej do pielęgnacji brody? Tak jak balsamy i szampony do brody, olej zawiera substancje eteryczne, naturalne olejki aromatyczne, witaminy, minerały i inne czynniki, które utrzymają nasz zarost w bujnym, zdrowym i atrakcyjnym stanie. Dzięki takiemu olejowi nigdy więcej nie usłyszymy narzekań partnerki, że nasza broda kłuje!

Szczotki do brody – must have brodacza

W składzie zestawu kosmetyków do pielęgnacji brody nie może też zabraknąć dobrej szczotki do czesania zarostu. Jeśli zastanawia nas, po co szczotkować brodę, skoro układa się sama, to odpowiedź jest pod ręką. Dla pielęgnacji! Szczotkowanie to doskonały masaż twarzy, który wpływa na dobry stan skóry. Jak? Pobudza ukrwienie cery, zapobiegając jej wysuszeniu i łuszczeniu się. Poza tym regularne, codzienne czesanie brody szczotką powoduje, że lepiej się ona układa, nie jest skołtuniona i od pierwszego rzutu oka widać, iż właściciel zarostu dba o niego należycie.

Zbawienny wpływ szczotkowania na owłosienie nie jest nowym odkryciem. Już sto lat temu kobiety spędzały sporo czasu na szczotkowaniu włosów, aby wydobyć z nich blask i zamknąć łuski włosa. Bez wyważania otwartych już drzwi możemy czerpać z tego doświadczenia, dobierając odpowiednie szczotki do brody, które nadadzą brodzie połysku i ułożą włoski w miłe dla oka pukle lub pasma. Naturalna szczecina, czy syntetyczne włosie, drewniana, czy też inna oprawa szczotki – wybór należy do nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here