Jak czuć się i wyglądać dobrze? W przypadku kobiet bardzo duże znaczenie ma makijaż, ten jednak nigdy nie będzie doskonały, jeśli będziemy mieć cienkie i rzadkie rzęsy. Co zrobić, żeby je wzmocnić? Jak powinna wyglądać pielęgnacja rzęs?

Niewiele kobiet wie, że rzęsom należy się tak samo dużo uwagi, jak włosom lub skórze. Te maleńkie włoski wyrastające na powiece są zbudowane tak samo, jak włosy na głowie, stąd wymagane jest używanie odżywki. To, co odróżnia odżywkę do rzęs od odżywki do włosów, to przede wszystkim sposób aplikacji i działanie.

Odżywkę do włosów nakłada się zazwyczaj na całe pasma, omijając okolice skalpu. W zależności od rodzaju odżywki będzie ona odbudowywała włosy (proteinowa) lub zapobiegała utracie wody i wygładzała (emolientowa). W przypadku rzęs najmniej istotne jest działanie na całe włoski, dlatego do mniej skutecznych zalicza się odżywki ze szczoteczką np. taką, jaką ma maskara. Dużo efektywniejsze są odżywki do rzęs z pędzelkiem, które łatwo nakłada się u nasady włosków. Dlaczego tak ważna jest precyzja w aplikacji serum?

Zdrowie i piękno rzęs bierze się przede wszystkim z kondycji cebulek, dlatego odżywka do rzęs powinna być nakładana na linii rzęs, aby jak najszybciej dotrzeć do mieszków włosowych. Wzmocnione, odżywione i dobrze nawilżone cebulki to gwarancja długich, gęstych, mocnych i elastycznych rzęs. Liczy się działanie, ważna jest aplikacja, ale żadna z tych rzeczy nie miałaby wpływu na efekty, gdyby nie składniki.

Co powinno zawierać dobre serum wzmacniające rzęsy? Jest kilka składników, które mają ogromny wpływ na kondycję rzęs, i to właśnie ich trzeba szukać w składach odżywek do rzęs. Jakie to substancje? Przede wszystkim minerały: żelazo (przyspiesza wzrost), cynk (regeneruje rzęsy), krzem (wzmacnia i uelastycznia), ale również witaminy (A, C, E, H) oraz keratyna (to z niej zbudowane są rzęsy). Odżywki do rzęs często zawierają również składniki nawilżające, kojące i odżywcze, dzięki którym perfekcyjnie dbają o zdrowie rzęs i zapewniają im optymalny wzrost.

Warto pamiętać też o codziennej, regularnej i zgodnej z zasadami pielęgnacji. Rzęs nie wolno obciążać zbędnymi zabiegami (przedłużaniem, doklejaniem kępek), lepiej ograniczyć użycie zalotki i wodoodpornych kosmetyków. Demakijaż powinien być delikatny i z użyciem kosmetyków pozbawionych alkoholu. Najważniejsza jednak w tym wszystkim musi być odżywka do rzęs, którą należy stosować każdego dnia przed snem, po dokładnym oczyszczeniu powiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here