Pielęgnacja skóry dojrzałej to przede wszystkim odpowiednia dieta bogata w witaminy i składniki mineralne. Pielęgnacja skóry w tym wieku opiera się przede wszystkim na odżywianiu organizmu od wewnątrz, a dopiero w drugiej kolejności na odżywianiu skóry od zewnątrz. Odpowiednia pielęgnacja skóry dojrzałej wymaga kremów o wysokim stężeniu witaminy E, C, zawartości retinolu lub koenzymu Q10. Ważną rolę odgrywają też algi morskie odpowiedzialne za jędrność skóry, jej napięcie i gładkość. Algi wzmacniają też bariery ochronne skóry przed działaniem czynników zewnętrznych.

Krioablacja – metoda leczenia migotania przedsionków serca polega na wprowadzeniu przez żyłę, znajdującą się najczęściej w okolicy pachwiny, specjalnego cewnika do wnętrza serca. Cewnik ten lokuje się w punkcie odpowiedzialnym za powstawanie zaburzeń rytmu serca. We wnętrzu cewnika znajduje się tzw. czynnik chłodzący- podtlenek azotu, którego zadaniem jest celowe uszkodzenie obszaru odpowiadającego za zaburzenia rytmu tego organu. Tym samym obszar ten nie jest już w stanie przewodzić impulsów elektrycznych i wywoływać arytmię serca.

Elektrolity to stosowane w medycynie określenie jonów soli obecnych w płynach ustrojowych naszego organizmu: krwi, osoczu oraz płynach tkankowych. Aby ciało człowieka mogło w pełni funkcjonować musi utrzymywać właściwy poziom jonów soli: sodu, potasu, wapnia i magnezu. Każde zachwianie równowagi zawartości elektrolitów w organizmie może prowadzić do zaburzeń pracy układu nerwowego oraz serca.

http://www.rajnet.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here