Kto chce w Pieninach przeżyć wyjątkową przygodę, ten koniecznie powinien wybrać się na spływ Dunajcem. To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w polskich górach oraz jeden z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki w Pieniny. Dlaczego?

Spływ Dunajcem to wyjątkowa przygoda oraz wyjątkowa szansa na to, by na przełom Dunajca oraz na Pieniny spojrzeć w wyjątkowej perspektywy. Taki spływ jest jednocześnie wyjątkową okazją do spotkania się z flisakami oraz do posłuchania ich opowieści. Czy warto wybrać się w taką podróż?

Przełom Dunajca uznawany jest za jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie, a jego pokonanie każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń. W czasie wycieczki takiej można podziwiać piękny wąwóz, który został stworzony przez rzekę wśród wapiennych, potężnych skał. Piękno przełomu Dunajca docenione zostało już w XIX wieku, wtedy też zaczęli się nim interesować pierwsi turyści. Efektem tego zainteresowania były pierwsze spływy Dunajcem, które do dziś zachowały swą tradycyjną formę. Jak wygląda taka podróż? By pokonać przełom Dunajca, trzeba zająć miejsce w flisackiej łodzi. Mieści się na niej do 12 osób. Każdej grupie towarzyszy flisak, będący jednocześnie świetnym przewodnikiem oraz rewelacyjnym gawędziarzem. W jego towarzystwie można podziwiać Pieniny, poznawać ich historię oraz legendy. Spływ taki (w zależności od wybranego wariantu) trwa od 2 do 3 godzin. Wyprawę można zacząć w Sromowcach Wyżnych Kątach, a zakończyć w Szczawnicy lub w Krościenku.

http://www.turistiko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here