płot z drewna

Wybierając najlepsze ogrodzenie dla naszej posesji stajemy przed ogromnym wyborem i jednocześnie dylematem. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na coś, bierzemy pod uwagę różne czynniki – przede wszystkim cenę oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Jednak powinniśmy również zastanowić się nad trwałością materiałów, z których ogrodzenie zostało wykonane. Ogrodzenia drewniane mają to do siebie, że niezależnie od stylu, w jakim jest wybudowany nasz dom cieszą oko i coraz częściej wybieramy właśnie płoty z drewna jako szczególnie ponadczasowe i piękne. Możemy dowolnie zmieniać ich kolor i styl, ale czy wiemy wszystko o ich pielęgnacji?
drewniany płot może prezentować się bardzo elegancko

Zadbajmy o nasz płot.

Możemy przebierać w ofertach producentów ogrodzeń, którzy oferują siatki, płotki, ogrodzenia plastikowe czy metalowe. Jednak wiele osób nadal wybiera płoty z drewna, które są hitem od lat, głównie ze względu na swoją wytrzymałość i piękny wygląd, a także dowolność w wybieraniu koloru i ogólnego wyglądu ogrodzenia. Jednak niewiele osób wie, że łączy się to ze szczególnym sposobem dbania o nasz wymarzony płot i ochronę drewna, z którego został wykonany. A więc co należy zrobić, aby nasz drewniany płot cieszył oko jak najdłużej? Przede wszystkim należy zabezpieczyć go przed działaniem czynników atmosferycznych. Deszcz, wilgoć, czy słońce zostawiają na drewnie ślady, które z czasem przestają estetycznie wyglądać. Płot z drewna należy zabezpieczyć odpowiednim impregnatem i specjalną farbą, która uczyni go bardziej odpornym i bardziej wytrzymałym. Pamiętajmy, że impregnat stosujemy na całkowicie suche drewno. Dodatkowo stosowanie lakierów i bejc podniesie odporność drewna na wilgotność, pleśń, działanie słońca i inne czynniki atmosferyczne.

Ważne jest to, że nie wystarczy jednorazowe zabezpieczenie płotu z drewna – czynność powinniśmy powtarzać regularnie, maksymalnie raz na kilka lat, by nasz płot służył nam jak najdłużej i cieszył oko. Chyba każdemu, kto decyduje się na drewniany płot, zależy na jego wyglądzie, więc zdecydowanie warto pamiętać o regularnej konserwacji drewna.

 

Jak wybrać najlepszy płot z drewna?

Dużym plusem płotów z drewna jest to, że są one praktycznie ciągle modne i cieszą się dużym zainteresowaniem, więc producenci prześcigają się w sposobach przyciągania klienta. Możemy wybierać różne rodzaje drewna, które różnią się wytrzymałością i ceną, ale też po prostu wyglądem – a tutaj pole do wyboru jest bardzo szerokie. Niezależnie czy zdecydowaliśmy się na budowę domu w stylu rustykalnym, czy skandynawskim – odpowiednio dobrane drewno świetnie sprawdzi się w każdej stylistyce. Możemy wybierać różne wysokości, ustawienie sztachetek, ich kształt i rozmieszczenie, w zależności od funkcji, jaką przede wszystkim ma spełniać nasz płot. Sprawdzeni producenci, obecni na rynku od wielu lat, na pewno pomogą nam dokonać właściwego wyboru i doradzą jak dbać o płot z drewna, abyśmy nigdy nie pożałowali swojego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here